Pesti Srácok

Szijjártó: Magyarországon folyamatosan zajlik a stratégiai nemzeti képességek megteremtése

null

Magyarországon folyamatosan zajlik a stratégiai nemzeti képességek megteremtése, ugyanis a koronavírus-járvány fontos tanulsága, hogy ezek hiánya kiszolgáltatott helyzetet eredményez a rendkívüli helyzetekben – közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken.

A Külgazdasági és Külügyminisztérium közleménye szerint a tárcavezető a Doktor24 Multiklinika nevű egészségügyi szolgáltató új beruházásának budapesti bejelentésén arról számolt be, hogy a pandémia egyszerre döntötte le a lábáról bizonyos országok egészségügyi ellátórendszerét és komplett gazdaságát.

– hangsúlyozta. Majd hozzátette, hogy ez semmiképp sem kívánatos helyzet nemzetbiztonsági, nemzetstratégiai szempontból. Szijjártó Péter emlékeztetett rá, hogy tavaly tavasszal világszinten hiány volt a védekezéshez szükséges legalapvetőbb eszközökből is, idén pedig az oltások beszerzése volt kritikus kérdés. Ezért szerinte alapvető fontosságú a stratégiai nemzeti képességek létrehozása, miután ezzel egy állam gyakorlatilag a jövőbeli biztonságát teremti meg. Kiemelte, hogy Magyarországon erről már megszülettek a szükséges döntések, és megkezdődött a gyakorlati végrehajtás fázisa.

PestiSracok facebook image

– sorolta. Ennek kapcsán pedig leszögezte: a járványokkal szembeni ellenálló képesség alapvető feltétele a gazdasági növekedésének is, ugyanis ha nem tudják garantálni az emberek egészségét, akkor korlátozásokat kell bevezetni. A most bejelentett beruházás keretében modern klinikai központot hoznak létre háromezer négyzetméteren, 25 rendelővel és 36 ággyal. A Magyarországon több mint hatszáz szakemberrel, hét helyszínen és száz rendelőben a betegek rendelkezésére álló vállalat nagyjából hárommilliárd forintos projektjéhez az állam 287 millió forintos támogatást nyújt. Végezetül a miniszter rámutatott, hogy a magyar egészségipar jelentősen hozzájárult a gazdaság bővüléséhez ebben a nehéz időszakban is. Tájékoztatása szerint az országban 125 ezer embert foglalkoztató szektor teljesítménye tavaly tíz, az idei év első felében tizenhat százalékkal nőtt.

Forrás: MTI; Fotó: Szijjártó Péter Facebook-oldala

Ajánljuk még