Pesti Srácok

Nem kölcsönből ad az állam a gyermekeseknek és a nyugdíjasoknak

Nem kölcsönből ad az állam a gyermekeseknek és a nyugdíjasoknak

Nem kölcsönből ad az állam a gyermekeseknek és a nyugdíjasoknak, nincs mit visszatörleszteni a későbbiekben – jelentette ki Boros Imre közgazdász a Magyar Nemzetnek.

A szombati lapszámban megjelent cikkben a szakértő azt mondta, az Orbán-kormány abból fedezi a juttatásokat, amit a gazdaság megtermelt. Feltette a kérdést: mikor biztosítana az állam ilyen lehetőségeket, ha nem most? A cikkben emlékeztettek arra, hogy százmilliárdokat utal át a kormány adó-visszatérítés címén a napokban a gyermekes családoknak, de a hathavi fegyverpénz is érkezik, a nyugdíjasok pedig az aktuális járandóságuk mellett megkapták a teljes tizenharmadik havi nyugdíj összegét. A Magyar Nemzet szerint van fedezet a pluszjuttatásokra. Úgy fogalmaztak, hogy az intézkedések "zavarba hozták a balliberális oldalt", amely igyekszik rossznak beállítani a lépéseket: azt mondja, hogy a kormány szórja a pénzt, nehéz helyzetbe kerül az ország költségvetése. Erről azonban szó sincs a lap szerint. Boros Imre kijelentette, hogy a kabinet abból juttat, amit a munkavállalók megtermeltek, nem kölcsönből fizet.

– vélekedett a közgazdász. Boros Imre arról is beszélt, hogy az elmúlt években a bruttó hazai termék növekedése az Európai Unió élmezőnyébe került, ezért a kormány nyugdíjprémiumot is tudott fizetni az időseknek.

PestiSracok facebook image

Forrás: Magyar Nemzet/MTI; Fotó: MTI/Balogh Zoltán

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!