Pesti Srácok

Szijjártó Péter: a kormány válságkezelése nyomán a tavalyi volt a magyar gazdaság legsikeresebb éve

Szijjártó Péter: a kormány válságkezelése nyomán a tavalyi volt a magyar gazdaság legsikeresebb éve

Szijjártó Péter a mérnöki tevékenységgel és műszaki tanácsadással foglalkozó Prolan Irányítástechnikai Zrt. kutatás-fejlesztési központjának és elektronikai gyártóbázisának átadásán vett részt Budakalászon, ahol kijelentette: a kormány a koronavírus-járvány alatt is kitartott a munkaalapú társadalom megteremtésére alapozott politikája mellett, így még a válság ellenére is a tavalyi lett a magyar gazdaságtörténet legsikeresebb éve.

A tárcavezető beszédében rámutatott, hogy az egymilliárd forintos beruházást az állam 282 millió forinttal támogatta, így hozzájárulva 174 munkahely megtartásához. Hangsúlyozta, hogy a pandémiát gazdaságilag az ellátási láncok megszakadása, a határok lezárása, munkahelyek megszűnése és gyárak bezárása jellemezte.

– fogalmazott. Szijjártó Péter leszögezte: ennek is köszönhető, hogy tavaly négy olyan gazdasági rekord is megdőlt, amelyek még egyenként, konjunktúra idején is komoly teljesítménynek számítanának. Ennek kapcsán pedig kijelentette, hogy a kormány teljesítette az egymillió új munkahely létrehozására, illetve a járvány alatt megszűnt munkahelyek pótlására vonatkozó ígéretét is. Ezt követően az elektronikai szektort húzóágazatnak nevezte, amelynek tavaly 21 százalékkal nőtt a teljesítménye, így megközelítve a 7600 milliárd forintot. Hozzátette: a hazánkban jelenleg mintegy 150 ezer embert foglalkoztató szektor versenyképességét mutatja a nagyjából 94 százalékos exporthányad. A miniszter végül közölte, hogy Pest megyében 170 vállalat élt a beruházásösztönzési támogatással, a program keretében 104 milliárd értékben hajtottak végre fejlesztéseket a kormány 38 milliárd forintos hozzájárulásával, így elősegítve 31 ezer munkahely megőrzését. Valamint üdvözölte, hogy sikerült megállapodni az Európai Bizottsággal a regionális támogatási térkép átrajzolásáról, amelynek értelmében 2022. január 1-től Pest megye levált Budapestről, és önállóan is támogathatóvá vált, így komoly lehetőségek nyílnak meg a fővárosi agglomeráció számára.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Mohai Balázs

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!