Miniszterelnök-jelölti vitát kezdeményez a Válasszunk! 2018 (V18) nevű mozgalom, szerintük ugyanis anélkül elképzelhetetlen egy demokratikus választás. Balázs Péter, a mozgalom egyik alapítója pár napja az ATV-ben azt mondta, a vitán Orbán Viktornak, Karácsony Gergelynek, Vona Gábornak, Szél Bernadettnek és Gyurcsány Ferencnek kellene részt vennie.
Az egykori uniós biztos ehhez a HVG csütörtöki interjújában hozzátette: a V18-ban lát magának feladatot, amely a minél nagyobb választói aktivitásért küzd.
“Meg kell őriznünk azt a sikert, hogy a legkülönbözőbb politikai nézetű, egykor kormányzati felelősséget viselt embereknek sikerült egy asztalhoz ülni, és közösen gondolkodni az ország jövőjéről.”
Balázs Péter hangsúlyozta azt is, Lévai Katalin, egykori szocialista miniszter azon törekvése, hogy minden választókerületben indítana jelöltet, szembe megy a V18 összefogásban gondolkodó célkitűzésével, így a politikusnő közös megegyezéssel kivált a körből.
Balázs a HVG-nek emellett hangsúlyozta, érik a pártokban a felismerés, hogy az egyetlen járható út az, ha a Fidesszel szemben csupán egyetlen ellenzéki jelölt áll ki minden nyerhető választókerületben. ” A ma is alakuló pártstruktúrában nagy szükség lenne az első fordulóra. Ezen a pártok begyűjthetnék a listás szavazatokat, az egyezkedést pedig – már a pontos eredmények ismeretében – a második fordulóra lehetne hagyni.”
Arra az újságírói felvetésre, miszerint talán azért nincs elemi erejű felháborodás a Fidesszel szemben, mert a szocialista- liberális kormányzás alatt sem nőtt ki a magyar közép- és kisvállalkozói réteg, amelyekből a nagyobb innovatív vállalkozások következhetnek, mint például a finn Nokia, vagy miszerint akkoriban sem volt tiszta a közbeszerzés, Balázs Péter úgy reagált, hogy egy szóval sem dicsérte a korábbi „elmúltnyolcévet”, akkor sem, ha némi része volt benne. “A Medgyessy- vagy a Bajnai-kormányban azonban megvolt az igény a leszámolásra a korrupt gyakorlattal, de egyiknek sem adatott rá elég idő. A fő gond, hogy egyik rendszerváltás utáni kormány sem volt képes össznemzeti program alkotására arról, mit is is akarunk kezdeni az uniós tagsággal. Milyen irányokban fejlesszünk, mire költsük el a leghatékonyabban a z uniós milliárdokat.”
Balázs Péterről egyébként portálunk megírta, hogy a kádári diktatúra külügyes káderéről van szó. Aki előbb a hírszerzéshez tartozó Electroimpexnél dolgozott, majd átkerült a minisztériumokhoz.
Egy szigorúan titkos állambiztonsági jelentésben a BM a HM emberének nevezte. „Tapasztalataink szerint a katonai társszerv felvette és márciustól intenzíven foglalkoztatja dr. Balázs Péter kereskedelmi tanácsos elvtársat. Ez az intenzitás abban nyilvánul meg, hogy Balázs elvtárs heti 2-3 alkalommal – a házon belül is konspirálva – felkeresi a katonai attasé hivatalt, nyilvánvalóan információi átadása céljából” – írták. Bár Balázs az ATV-ben mentegette magát, ez sokat nem számíthatott. Ebben a cikkben bemutattuk, hogy kollégái is mind az állambiztonsághoz, a hálózathoz tartoztak.
A teljes interjút a HVG csütörtöki számában olvashatja el.
Vezető kép: Ceu.edu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS