Pesti Srácok

Elegük lett a brüsszeli rendőröknek – Tízezer rendőr tüntetett a belga fővárosban

Elegük lett a brüsszeli rendőröknek – Tízezer rendőr tüntetett a belga fővárosban

Mintegy tízezer rendőr vonult fel hétfőn a belga főváros, Brüsszel utcán, hogy felhívja a figyelmet a rendfenntartó hatóságokkal szembeni erőszakra, miután nemrégiben egy fiatal rendőr meghalt és egy társa megsebesült egy késeléses merényletben – jelentette az RTL Info hírportál a kezdeményező szakszervezetek közlései alapján.

A tüntetést az országos rendőrszakszervezetek szervezték, akik konkrét válaszokat várnak a belga kormánytól aggodalmaikra. Az érdekképviseleti szervek és Alexander De Croo belga kormányfő a délutáni órákban egyeztettek, de nyilatkozataik szerint a szakszervezetek csalódottan távoztak a tárgyalásokról. A szakszervezetek több humán erőforrást, több biztonsági felszerelést és egy kiszámíthatóbb életpályamodell előmozdítását kérték a kormánytól.

– mondta az RTL Infónak Carlo Medo, a rendvédelmi dolgozók országos szakszervezetének elnöke. Az érdekképviseleti szervek szerint a rendvédelmi dolgozók azért is dühösek, mert a kormány nem tartotta be korábbi ígéreteit a hatósági személyek ellen elkövetett erőszak súlyosabb szankcionálására és a bérmegállapodásra vonatkozóan. Bejelentették, hogy további tüntetéseket fognak szervezni.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/Stephanie Lecocq

Ajánljuk még

Rejtélyes cég tűnt fel Szombathelyen és sorra kapja a megbízásokat a várostól: végrehajtások sora és a szakmai tapasztalat hiánya sem akadály

Exkluzív 2022 szeptember 11.
Kisebb botrányt váltott ki a minap Szombathelyen, hogy a Savaria Karnevált, amely mellesleg Közép-Európa legnagyobb történelmi rendezvénye, nem a korábbi, már sokszor bizonyított cég biztosította. Az új megbízott vállalkozó biztonsági őrei - akiket alvállalkozóként vontak be - botrányosan viselkedtek a látogatókkal. A megyei napilap számolt be róla, hogy az őrök obszcén kifejezésekkel illették az embereket, nyomdafestéket nem tűrő trágárkodással ürítették ki éjjel 1 órakor a borok utcáját. A Savaria Történelmi Karnevált mostanáig rendszeresen biztosító Marcus Security szombathelyi partnere szerint politikai indíttatás és bosszú áll a váltás hátterében és nem mellesleg más munkákat is elvettek tőlük, úgy hogy szakmai eredményeik magukért beszélnek. Még ennél is izgalmasabb, hogy kik kapták a Marcus Security helyett a munkát. A három 30-as éveiben járó fiatal, akik érdekeltségébe a város által nem is csak a Savaria Karneválra leszerződtetett cég mögött egészen elképesztő cégháló bontakozik ki, már becsődölt cégekkel, végrehajtások sorával. És feltűnik a színen egy korábbi baloldali országgyűlési képviselő-jelölt is.