Elérte legmagasabb pontját a Mol épülő székháza – ebből az alkalomból bokrétát állítottak kedden a toronyház szerkezetének tetejére. A Mol Campus toronyépülete huszonnyolc emeletes. A legmagasabb szintje feletti járósík százhúsz méter magasságban van, ahol a közönség számára is nyitott és látogatható kilátóterasz kap helyet, amelyet korona üvegszerkezet vesz körül; ezzel együtt a torony teljes magassága száznegyvenhárom méter. A létesítményt várhatóan 2022 őszén vehetik birtokba az olajcég munkavállalói.
Ratatics Péter, a Mol Magyarország ügyvezető igazgatója a keddi bokrétaünnepségen elmondta: a cég több évtizedes munkájának eredménye a beruházás. Magyar és nemzetközi cégként szeretnének a változások élére állni, a zöldebb jövőhöz vezető utat szimbolizálja az új székházuk, a Mol Campus is. Céljuk, hogy még több tehetséget szólítsanak meg, és egy folyamatosan bővülő nemzetközi csapattal formálják a régió jövőjét. Az új irodaház ehhez inspiráló és kreatív környezetet kínál – tette hozzá. Scheer Sándor, a Market Építő Zrt. vezérigazgatója az ünnepségen elmondta: büszkék arra, hogy részesei lehetnek az egyedülálló technológiát felvonultató épület kivitelezésének.
A Mol közleménye szerint az építkezés a tervek szerint halad, jelenleg hatvankét százalékos készültségi állapotban van, a létesítményt várhatóan 2022 őszén vehetik birtokba az olajcég munkavállalói. A Mol Campus alapkövét 2018 októberében tették le. Az épület tervei a nemzetközileg jegyzett londoni Foster+Partners és a magyar Finta Stúdió kollaborációjában készültek. A Mol Campus toronyépülete huszonnyolc emeletes. A legmagasabb szintje feletti járósík százhúsz méter magasságban van, ahol a közönség számára is nyitott és látogatható kilátóterasz kap helyet, amelyet korona üvegszerkezet vesz körül; ezzel együtt a torony teljes magassága száznegyvenhárom méter.
Forrás: MTI; Fotók, vezetőkép: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS