Pesti Srácok

Elhunyt Gálszécsy András

Elhunyt Gálszécsy András

Nyolcvanhét éves korában meghalt Gálszécsy András, aki 1990 és 1992 között polgári titkosszolgálatokért felelős tárca nélküli miniszter, 1995 és 2011 közt a Magyar Nemzeti Bank ügyvezető igazgatója volt.

A Belügyi Szemle oldalán megjelent életrajza szerint Gálszécsy András a Magyar Rendészettudományi Társaság kiemelkedő tagja volt. 1933-ban, módos családban született Szekszárdon. Édesapja rendőrtisztként szolgált, ezért az ötvenes években családjával együtt kitelepítették egy hortobágyi tanyára. Tehetségének, kitartásának és nem mellékesen eredményes kézilabdás teljesítményének köszönhetően diplomázhatott és 1981-től a Semmelweis Orvostudományi Egyetem gazdasági főigazgató helyettese lett, ahol bekapcsolódott a rendszerváltozás folyamatába. 1990 és 1992 között a polgári titkosszolgálatokat felügyelő tárca nélküli miniszter, majd 1995 és 2001 között a Magyar Nemzeti Bank ügyvezető igazgatója volt.

Kormányzati tevékenysége idején belügyminiszteri, majd miniszterelnöki főtanácsadóként is működött. Egyik nyilatkozatában úgy fogalmazott:

PestiSracok facebook image

Gálszécsy András fiatalkori sérelmeit soha nem rótta fel senkinek, életében és kiemelkedő pályafutása során a tisztesség, az együttműködő szándék és az ország javának szem előtt tartása jellemezte. 2018-ban a Magyar Érdemrend középkeresztjével tüntették ki és megjelent életrajzi könyve A birkahodálytól a Parlamentig címmel.

Forrás: Belügyi Szemle; Fotó: MTI/Kovács Attila

Ajánljuk még

Az RTL Klub egykori hírigazgatója tagadja, hogy büntetőeljárás folyna ellene kábítószer-kereskedelem és más bűncselekmények miatt

Forró drót 2024 november 15.
Kotroczó Róbert volt korábban az egyik legnagyobb magyarországi kereskedelmi televízió, az RTL Klub hírigazgatója, akit Ábrahám Róbert, egykori kollégánk összefüggésbe hozott az Odakint szörnyek járnak című sorozata megbotránkoztató ügyeivel. A szálak állítása szerint a volt tévéshez is elvezetnek, kábítószer-kereskedelem, ezzel összefüggő haláleset és orgiák is szóba kerültek. Kotroczó elmondta azonban, hogy nincs ellene semmilyen büntetőügy folyamatban és jogi lépéseket tervez az elhangzottak miatt.