Civil szervezet képviselője mögé sorakoztak fel az ellenzéki pártok Szentendrén is. A Társaság az Élhető Szentendréért Egyesület és az ellenzék jelöltjei a TESZ jelöltjeként indulnak majd az őszi önkormányzati választásokon. A DK, az LMP, az MSZP, a Jobbik, és a Momentum helyi politikusai, valamint a “párton kívüli civilek” elmondásuk szerint azért álltak össze, mert “veszélyben látják városuk jövőjét, és készek együtt, közös erőfeszítéssel cselekedni Szentendre kiszámítható és fenntartható fejlődéséért”.
Minden egyéni körzetben közösen, a Társaság az Élhető Szentendréért Egyesület színeiben indulnak a szentendrei önkormányzati választáson az ellenzéki pártok képviselői. Polgármester-jelöltjük Fülöp Zsolt, aki azért vállalta a polgármester-jelöltséget, mert véget akar vetni annak a korszaknak, amely “egyre gyorsuló ütemben szűkíti be Szentendre természetes és kívánatos fejlődési lehetőségeit”.
Az elmúlt években a városvezetés felelőtlenül szolgáltatta ki Szentendrét, és szolgáltatja ki mind a mai napig ingatlanügyleteken és beruházásokon meggazdagodó érdekcsoportoknak
– mondta az 54 éves, helyi vállalkozó polgármester-jelölt.
Szavai már csak azért is különösen pikánsak, mert Fülöp Zsolt az elmúlt időszakban hét éven keresztül a város döntéshozó, többségi képviselőcsoportjának tagja volt; a most éppen aktuálisan mögötte álló szervezet által legjobban kritizált intézkedések mindegyikének megszavazója, jelentős részének ötletgazdája, sőt, kezdeményezője volt. Ő volt az is, aki a legutolsó, jelentős önkormányzati belterületbe vonások és lakópark-fejlesztések idején igennel szavazott. Az általa képviselt szervezetnek mára tagja az a B. Szabó Veronika, aki egykor a város főépítészeként a TÉSZ által kritizált jelentős, több ezres lakóterületi fejlesztésekben aktív szerepet vállalt.
Én hiszek a civil szervezetekben
– mondta mai sajtótájékoztatójukon Fülöp Zsolt, akinek láthatóan gyakorolnia kell még a mikrofon előtti beszédet. A polgármester-aspiráns közölte, hogy nemcsak a civil szervezetekben, hanem az ellenzéki összefogásban és Jézusban is hisz.
Nem jött be a KGB-fióka őskomcsi, indítsunk egy református presbitert!
Fülöp Zsolt nevét egyébként a Márki-Zay Péter nevével fémjelzett Mindenki Magyarországa Mozgalom listáján is megtaláltuk, természetesen a Társaság az Élhető Szentendréért “civil” szervezet jelöltjeként. A társaság akkor került az országos figyelem középpontjába, amikor a PestiSrácok.hu a 2017-es helyi időközi választáson indított jelöltjükről megírta: egykori őskomcsi KGB-fiókát próbálnak független jelöltként bejuttatni az önkormányzatba. Nos, az akkori jelöltjük, Helyes Imre olyannyira volt mondható civilnek, hogy a hírhedt Moszkvai Nemzetközi Kapcsolatok Intézetében diplomázott, ami gyakorlatilag a szovjet KGB toborzóhelye volt. Ezután diplomataként fontos feladatai voltak a szovjet érdekszféra ütközőzónáiban. A civilnek mondott társaságban más politikai szereplő is feltűnik, például az a Kubatovics Áron, aki a Szigetvári-féle Együtt Országos Politikai Tanácsának tagja volt, és aki egy 2014-es Twitter-bejegyzésében kifejtette azt is, hogy “alulról szerveződve, civil irányból kell restartolni”, vagyis politikai befolyást szerezni. Úgy tűnik, hogy a csúfos lelepleződést követően Helyes Imre helyett Fülöp Zsoltot látják megfelelő embernek arra, hogy a nagy támogatottsággal rendelkező jelenlegi polgármestert, Verseghi-Nagy Miklóst legyőzhesse. Fülöp Zsolt egyébként sok mindenben hajaz a Márki-Zay-jelenségre: keresztény, többgyermekes vállalkozó apuka, aki szívén viseli a város sorsát. Olyannyira, hogy alapító tagja az eleinte szemétszedésben és városszépítő feladatokra specializálódott társaságnak, mely a civilkedést mézesmadzagként húzza el a szentendreiek előtt: Fülöp Zsolt 2014-ben bejutott az önkormányzat tagjai közé. Pikáns, hogy az egyéni helyet szerzett képviselő pedig arra a kérdésre, hogy mit tekint az elmúlt négy év képviselői munkájának legnagyobb eredményének, a “nyilvánosság elérését” emelte ki.
Politikai szélkakas
Fülöp Zsolt az elmúlt két évtizetben az összes létező politikai szervezetet kiszolgálta, így indult az MDF, a Fidesz, a Független Kisgazdapárt színeiben is; most éppen a DK, az MSZP, az LMP, a Jobbik és Momentum támogatja. Azt ígéri, hogy ő egyfajta hídemberként fogja majd össze a horrorkoalíció tagjait. Érdemes megemlíteni, hogy ennél jóval egyszerűbb együttműködéseket is többször felrúgott korábban: információnk szerint 2006-ban például részt vett az akkori MSZP-s polgármester megbuktatásában; 2009-ben, miután nem a barátját választotta a testület egy fontos pozícióra, felrúgva az írásos megállapodást, kilépett az akkori jobboldali frakcióból.
A PestiSrácok.hu a szentendrei Városháza előtt tartott sajtótájékoztatón arról kérdezte a polgármester-aspiránst, hogy megválasztása esetén várható-e, hogy Karácsony Gergely példáját követve ő is kitűzi a Pride lobogóját a polgármesteri hivatal épületére, hiszen azok a pártok, amelyeknek most ő a jelöltje, szinte kivétel nélkül képviseltették magukat a Meleg Büszkeség Napján. A református presbiterként is ismert Fülöp közölte, hogy ez nem fordulhatna elő, bár azt is hangsúlyozta, hogy “fontos a sokszínűség, csakúgy, mint a város címerében”. (?) A sajtónyilvános eseményen nem mindenki volt annyira toleráns, mint amennyire azt egyébként hirdetik: kolléganőnket az egyik aktivista inzultálni kezdte, telefonját elvette. Az eset miatt feljelentést teszünk.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS