Kérdések és válaszok a Magyar Honvédség legújabb harcjárműveivel kapcsolatban

A nagy indexezés kissé elhomályosította, de az idei július más örömteli eseményt is hozott számunkra, magyar hazafiak számára. Természetesen nem mindenkinek volt örömteli, de nem lehet mindenki hozzánk hasonló magyar hazafi.
Ismét csak a balliberálisokról lesz szó, akiknek kommunista elődeikhez hasonlóan nem nagyon tetszik, ha a magyarok kellően tehetősek, erősek és elszántak önmaguk megvédéséhez. A magyar katona számukra valahogy 100 év után is ugyanaz az ellenség. Elég szar volt nekik tehát az előző hónap, hiszen a magyar katonákhoz végre megérkezett az, amire már nagyon vártak: az első adag Leopard. Nézzük, milyen reakciókat váltott ez ki a 10 éve teljesen tehetetlenül vergődő ám annál hangosabb magyarországi ellenzék soraiban!
"Most azt a kört futjuk párhuzamosan, hogy sokat költenek a hadseregre, mert ugye az az új stadion.” Vadai Ágnes,, a Honvédelmi Bizottság alelnöke 2020. 06. 22. ATV Egyenes Beszéd

Kezdjük rögtön az MSZP egykori honvédelmi államtitkárával. Tudjátok, ő volt nekik az, ami nekünk Németh Szilárd… Elképesztően fáj neki, hogy a rengeteg rezsimpénz sajnos már nem az MSZP-SZDSZ nemzetközi üzemeltetőihez, hanem magyar családokhoz, magyar stadionokba és leginkább az, hogy a Magyar Honvédséghez kerül. Nagyjából megmutatja ez az MSZP-SZDSZ viszonyulását a dolgokhoz. Szakértelmüket, elkötelezettségüket egy ügy iránt, amivel a magyar választók érthetetlenül megbízták őket. Ezért fontos, hogy ilyen tragédia soha többé ne következhessen be, hiába öltöznek megtévesztésül barnába vagy lilába.
Tetszőleges mandinerkommentek következnek:
Nemigen akaródzik katonának menni. Ki akar manapság háborúzni?
Linder Béla valahogy kikászálódhatott a jugoszlávok szolgálatáért a jugoszlávoktól kapott díszsírjából, és regisztrálhatott a Mandinerre. Jugoszláviában egyébként pont szokott igény lenni egy jó kis háborúskodásra, ráadásul a libsik egyik kedvenc magyarellenes népségének ehhez ellenség se kell. Házon belül megoldják.
Mi a fasznak? Ki kell menni a kulurtájra vagy mi a faszra, ott vannak ilyen hátrafelé nyilazós ősmagyar retardáltak, azok majd megvédik Magyarországot a románoktól. (ha valaki megtámadna minket, ez az operetthadsereg pont annyit fog érni mint azok.)
Rögtön itt a magyarországi balliberális ellenzék másik kedvenc kisantant bezzegnépe. A hátrafelé nyilazó magyarokat különösen gyűlölik még 1100 év elteltével is. Kéne valami jó kis MTVA-s sorozat a Pozsonyi csatáról. Talán még tüntetnének is ellene, vagy nekirohannának egy hátrafelé nyilazó magyarnak.
Amúgy pedig a románok a szövetségeseink, felfogtad? Ismerős a legutóbbi világháborúban általunk kezdeményezett hadüzenetéhez kapcsolódó korabeli vicc?
A korabeli vicc az lehetett, hogy a románok bárkinek a szövetségesei lennének. Természetesen ezzel még a balliberális kommentelő is tisztában van, és szándékosan provokál ezzel. Esetleg csak viccelt.
A haditechnikához sem értek, ám kérdezni tudok...
Manapság mire jó egy tank, amit egy kevésbé komolyabb rakétával is úgy ki lehet lőni, hogy csak egy lyuk marad utána (és a legénysége után)
Ezt Radnóti Zoltán, a MAZSIHISZ-hez közeli Zolirabbi kérdezi. Tessék megnyugodni, bölcs Rabbi! A 2A7+-ra Doktor Miniszterelnök Úr a legmodernebb rakétaelhárító-rendszert szerzi majd be személyes jóbarátjától, Benjamin Netanjahu Miniszterelnök Úrtól, így nem lehet majd kilőni se kevésbé komoly, se komoly rakétával.
Szerencsétlen tataiaknak nem elég, hogy a gagyi Kárpátiával íratnak nekik egy ilyen f.st indulóként, de még jön ezt ünnepelendő a kormánypropaganda is, és közli velük, hogy páncélautósok.
Aztán csodálkozunk, hogy a Magyar Honvédségről lassan mindenkinek Anulu jut eszébe a kis fakardjával. Páncélautó neeem, páncélautó neeem * csicskalángos * Páncélautó igen, páncélautó igen.
Ritka élmény, amikor szó szerint könnyesre röhögöm magam egy híren, köszönöm, hogy megint megélhettem. (erős tartalom a linken, szóltam előre)
Végül pedig desszertként fogyasszuk Lattmann Tamásnak, az MSZP egykori önkéntes miniszterelnök-jelöltjének gondolatait. Mivel neki annyi esze legalább van, hogy a világ legjobb harckocsijainak számító Leopard 2A7+-okba minőségileg nem lehet belekötni, ezért a hozzájuk tartozó körítést támadja. Az a helyzet, hogy a Kárpátia nekünk se a kedvencünk zeneileg, de ha a Lattmann Tamáshoz hasonló MSZP-s köcsögöket irritálja, akkor mégis nagyon jó kis zene. Meg se kell hallgatni. Afféle “Schrödinger-páncélosindulója” az egész. Azt már csak úgy mellesleg tegyük hozzá, hogy nekünk Anulu Lattmann Tamásról meg a pártjáról jut eszébe, amint az Alföld homokjában nyakig ásva tehetetlenül bámulják az egyre szépülő és erősödő Magyarországot.
Tanulság: a fegyverbeszerzés a legjobb dolog, ami Magyarországgal történhet. Ezeket ez jobban felhúzza majd, mint az összes eddig épült stadion. És a 2A7+-ok még meg se érkeztek… ;)