Harminc napra elrendelte csütörtökön a Fővárosi Törvényszék Katonai Tanácsa annak az ügyésznek, három NAV-osnak és egy civil társuknak az előzetes letartóztatását, akik a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) gyanúja szerint információkkal segítettek bűnözőket anyagi ellenszolgáltatásért cserébe. A bíróság indokolása szerint azért volt elengedhetetlen a kényszerintézkedés elrendelése, mert fennáll a tanúk befolyásolásának, bizonyítékok elrejtésének, illetve megsemmisítésének, valamint a szökésnek a veszélye. A gyanú szerint az elkövetett bűncselekményekért az előzetesbe helyezettek akár 16 év börtönbüntetésre is számíthatnak. Mivel a gyanúsítottak fellebbezést nyújtottak be a törvényszék döntése ellen, az előzeteseket elrendelő határozat egyelőre nem jogerős.
Az ismert debreceni ügyész, T. Ferenc mellett három magas rangú NAV-ost (köztük T. Ferenc feleségét) gyanúsítanak azzal, hogy több tízmilliós összegekért cserébe bűnügyi információkat szivárogtattak ki bűnözőknek. T. és társaik azoknak segítettek pénzért, akik ellen már folyamatban volt büntetőeljárás, vagy már a hatóságok látókörébe kerültek. Mint arról szerdán portálunk is beszámolt, a Központi Nyomozó Főügyészség munkatársai tizennégy helyszínen tartottak kedden házkutatást, ahol számos bizonyítékot foglaltak le. Hat személyt gyanúsítottként hallgattak ki, ám közülük csak öt embert vettek őrizetbe, ugyanis az egyik bűntársuk, egy ügyvéd szabadlábon védekezhet, így feltételezhető, hogy a jogász együttműködő gyanúsítottként segíti a KNYF nyomozását.
Az őrizetbe vett ügyész és a NAV munkatársai a gyanúsítotti kihallgatásuk során panasszal éltek a gyanúsítás ellen, és nem tettek vallomást, azt egyedül a civilként érintett gyanúsított tett. Az ügynek eddig összesen kilenc gyanúsítottja (közülük négyen a vesztegetők a gyanú szerint) van. Arról az Index írt még szerdán, hogy ügyészként T. Ferenc kábítószeres vonalon dolgozott a Debreceni Járási Ügyészségen, ebben a témában több fórumot is tartott. Egyszer például egy debreceni iskolában a dizájnerdrogokról és az azokat áruló bűnözői körökről beszélt. Ügyészként T. nyomozásokat is irányíthatott.
Fotó: Horváth Péter Gyula/PS
Facebook
Twitter
YouTube
RSS