A korábbi 50 ezer forintról 58 ezer forintra emelkedett januártól az első sikeres nyelvvizsga díjához nyújtott kormányzati támogatás – tájékoztatott a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) fiatalokért felelős helyettes államtitkára a közmédiában.
Nagy-Vargha Zsófia a fiatalok támogatását szolgáló intézkedések kapcsán kiemelte: az első sikeres nyelvvizsga díjának visszatérítése alapvetően 35 éves korig jár, de gyermekvállalás esetén megszűnik a korhatár. Ugyanez igaz – folytatta – a fiatalok jogosítványszerzésének támogatására is, hiszen a sikeres KRESZ-vizsga díját 25 ezer forintos értékhatárig visszafizetik a húsz év alattiaknak, de aki kisgyermekkel van otthon – legyen szó akár egy gyeden lévő nagyszülőről –, korhatár nélkül élhet a támogatási formával. A helyettes államtitkár a műsorban az elmúlt évek egyik legfontosabb, legemblematikusabb intézkedésének nevezte a 25 év alattiak személyijövedelemadó-mentességét, amellyel a kormány 2022 januárjától segíti a fiatalok munkaerőpiacra lépését.
Ennek a támogatási formának folytatása is van azok számára, akik családalapításban gondolkodnak, hiszen ettől az évtől valamennyi harminc év alatti édesanya mentesül az szja megfizetése alól
– mutatott rá. Nagy-Vargha Zsófia kitért a babaváró támogatásra is, amely hitel ugyan, de ha megszületik a harmadik gyermek, akkor átváltozik családtámogatási formává. Emlékeztetett a 2008 óta futó Nemzeti Tehetség Programra is, amelyet – közlése szerint – az utóbbi években egyre több tartalommal és több forrással hirdetnek meg. Eddig összesen 19 ezer projekt kapott támogatást 33 milliárd forint értékben, és évente 300–350 ezer tehetséges fiatalt érnek el a program révén – ismertette. A helyettes államtitkár jelezte továbbá, hogy hamarosan meghirdetik a Gyermek- és Ifjúsági Alapprogram soron következő pályázatait is. Tájékoztatása szerint 2023-ban a lelki egészség témája kerül középpontba, ezért olyan ifjúsági szervezetek pályázatait várják, amelyek programjában ez a tematika megjelenik.
Forrás: MTI; Fotó: origo.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS