A Budapesti Gazdasági Egyetem etikai vizsgálatot indít a Bayer Zsolt halálával viccelődő tanár, Bajomi-Lázár Péter ügyét – írja a 888.hu. Ahogy arról az Origo elsőként beszámolt, a BGE-n és a Soros-egyetemen is tanító Bajomi-Lázár gusztustalan kijelentést tett Bayer Zsolttal kapcsolatban.
A 888.hu megkeresésére a tanárt foglalkoztató BGE a következő hivatalos választ adta:
A hivatkozott cikkekkel, valamint Dr. habil. Bajomi-Lázár Péter nyilatkozatával kapcsolatban kijelentjük, hogy intézményünk teljes mértékben elhatárolódik minden politikai állásfoglalástól. A ügyet a vonatkozó jogszabályokban, belső szabályzatainkban és hatályos Etikai Kódexünkben foglaltaknak megfelelően kivizsgáljuk, melynek lezártáig nem áll módunkban bővebb információval szolgálni.”
A BGE arra reagált, hogy Bajomi-Lázár korábban a Magyar Idők újságírójával kapcsolatban azt írta, “nem biztos, hogy egy kormánnyal nem szimpatizáló újságolvasó számára érdekes, mit írt a néhai Seszták Ágnes vagy a sajnálatos módon még élő Bayer Zsolt”.
A gusztustalan mondat a rendkívül eredeti, Média és politika új viszonya című szerdai konferencián hangzott el – emlékeztet rá az Origo. A beszámoló alkotója, Szegő Péter érezhetően egyetértett Bajomi-Lázár Péter szavaival, és arról sem olvasni, hogy ott bárki tiltakozott volna a gyalázatos és primitív röffentés ellen.
Ki is az a Bajomi-Lázár Péter, aki szerint „sajnálatos módon” még él Bayer Zsolt?
Sokat nem lehetett hallani róla, életrajza szerint középiskolai tanár, szorgalmasan írogat a médiáról és rendkívül sokat tanult a Soros-egyetemen (CEU-n). Beleolvasva korábbi “műveibe”, bődületes közhelyeket írt olyan újszerű és soha, senki által nem elemzett, eredeti problémákról, mint Lady Diana halála vagy Zámbó Jimmy temetése, ezen kívül nem kedveli a mostani kormányt. És nem szereti természetesen Bayer Zsoltot sem.
Féltékenységből fakadhat a Bayerrel szembeni gyűlölet?
Kérdéses persze, hogy politikai okokból várja a nemzeti érzelmű publicista halálát, esetleg azért, mert Bayer Zsolt tud fogalmazni és jól ír. Ezt nem tudjuk, bár általában az ilyen, Bajomi-Lázár típusú, tomboló gyűlöletnek nem lehet pusztán a politikai szembenállás a motívációja. Ilyenkor jóval valószínűbb, hogy egyszerűen csak a sikertelenség gyűlöli a sikerességet. A “konferencián” egyébként az egykori népszabadságostól kezdve a “független” Political Capital “kutatóján” át Soros blogjának egyik kisújságírójáig nagyon sokan sápítoztak azon, hogy nem minden újság és tévé az ellenzéké. Közben pedig egyetértettek abban a Bajomi-Lázár Péter nevű hozzászólóval, hogy sajnálatos, hogy Bayer Zsolt még él.
Bajomi-Lázár „megköveti” Bayert
A történtekkel összefüggésben a 888.hu mellett az Origo is megkereste a Budapesti Gazdasági Egyetemet, amely Társadalmi Kommunikáció és Média Intézeti Tanszékének Bajomi-Lázár Péter az intézetvezetője. A portál arra volt kíváncsi, hogy az egyetem vezetése mit szól a főiskolai tanár kijelentéséhez. Azt is megkérdezték, Bajomi-Lázár oktatói tevékenysége a gyalázatos mocskolódása után változatlanul folytatódhat-e a BGE intézményében. A levél elküldése után 20 perccel Bajomi-Lázár már a Facebook-on kezdett magyarázkodni. Mint írta:
Ez a mondatot valóban én mondtam egy tegnapi konferencián, és valóban pontosan így hangzott el. Súlyos hibát követtem el. Senki halálát nem kívánom. Megkövetem Bayer Zsoltot.”
Bajomi-Lázár saját közegében korábban még büszke volt mondataira
A visszakozást nehéz másképp értelmezni, minthogy Bajomi-Lázár megijedt az esetleges szankcióktól, ezért inkább rapid gyorsasággal “megköveti” Bayer Zsoltot. Bajomi-Lázár Péternek ugyanis több mint egy napig eszébe se jutott, hogy talán még sincs rendben, ha egy “független” “médiaszakértő” nyilvánosan azon sajnálkozik, hogy egy jobboldali publicista miért van még életben. Bajomi-Lázár Péter a saját közegében tegnap tehát még büszke volt a mondataira, és csak akkor kezdte magát kellemetlenül érezni, amikor rájött, hogy az esetleges következményeket is vállalnia kell majd. Hogy esetleg egy tekintélyes egyetem nem tart igényt egy ilyen mocskolódó személyre.
Forrás: 888.hu, Origo, fotó: people.ceu.edu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS