A Fidesz-KDNP számára a magyar érdekek képviselete, az európai kultúra és értékek megőrzése a legfontosabb, a választás tétje pedig óriási. A hazai ellenzéki pártok bebizonyították, hogy a brüsszeli érdekeket képviselik Magyarországon ahelyett, hogy a magyar érdekekért állnának ki Brüsszelben – mondta Hidvéghi Balázs. A Fidesz kommunikációs igazgatója a PestiSrácok.hu-nak adott interjúban arról is beszélt, hogy újra lehet-e gondolni az Európa Unió jövőjét.
Mi lehet az oka annak, hogy a balliberális média napok óta azt szajkózza, hogy az európai parlamenti választáson a Fidesz-KDNP óriási sikert arat majd?
Ez egy eléggé átlátszó taktika részükről, amit azért vetnek be, hogy otthon maradjanak a kormánypárti szavazók. Azt akarják elhitetni, hogy a választás már egy lefutott meccs, így többen úgy érezhetik, hogy akkor már nem is kell elmenni. De ez nem így van. Arra kérek mindenkit, hogy vegyen részt a voksoláson, és ne felejtsük el, hogy az urnákat vasárnap este zárják, akkor lesz vége a szavazásnak. Hiszen nem elég a közvélemény-kutatásokban jól teljesíteni, nem elég csak úgy egyetérteni a Fidesszel, vagy a Fidesz üzeneteivel. El kell menni most vasárnap, le kell adni a szavazatot, mert csak egy erős, nemzeti, az emberektől jövő felhatalmazás alapján tudunk sikeresek lenni Brüsszelben.
Mire számítanak, mennyire volt sikeres a mozgósítás az elmúlt időszakban, milyen eredményt hoz majd a vasárnapi voksolás? Elképzelhető, hogy a magas részvétel azt is eredményezi, hogy a kisebb támogatottsággal rendelkező pártok el sem érik a bejutáshoz szükséges minimumot?
Nézze, az EP-választásokon mindig alacsonyabb szokott lenni a részvétel, de bízom benne, hogy ez most nem így lesz. Amennyiben többen mennek el szavazni, úgy valóban magasabb lesz a bejutáshoz szükséges küszöb, tehát a kisebb támogatottsággal rendelkező pártok akár ki is eshetnek. A Fidesz-KDNP számára az a fontos, hogy minél több mandátumot szerezzen, hiszen minden egyes plusz képviselői hely nagyobb erőt jelent az Európai Parlamentben. A választásnak abból a szempontból is van jelentősége, hogy például az Európa Tanácsban mekkora felhatalmazással a háta mögött tud tárgyalni a miniszterelnök.
Az Önök álláspontja évek óta változatlan a bevándorlásról, de a választás tétje nem csupán ez. Hogyan tudják képviselni a magyar érdekeket az Európai Parlamentben, és miként képzelik el következő uniós ciklust?
Nyilván a legfontosabb a bevándorlás kérdése és a nemzeti jogok tiszteletben tartása. Mi a nemzetek Európájában hiszünk, ehhez ragaszkodunk. Azt szeretnénk elérni, hogy Európa a szabad nemzetek együttműködéséből tudjon megerősödni. Fontos, hogy az Európai Bizottság (EB) túlterjeszkedését meg tudjuk állítani. Az EB az utóbbi években sokszor megpróbálta átvenni a legfontosabb testületnek minősülő, az állam- és kormányfőkből álló Európai Tanács szerepét. Véleményem szerint olyan területeken kell szorosabbra fűzni az együttműködést, mint például a biztonságpolitika, és erősíteni kell az összeurópai katonai képességeket, természetesen a NATO keretein belül maradva. Mindemellett fontos, hogy megmaradjon a belső piac működése, lehetőség szerint pedig úgy, hogy erősödjön. A migrációs nyomás komoly veszélyt jelent, éppen ezért garantálni kell a külső határok védelmét. Csak így maradhatnak átjárhatók a belső határok, a tőke-munkaerő szabad áramlását csak így tudjuk továbbra is biztosítani. Ezek azok az európai vívmányok, amelyekre büszkék lehetünk, és amelyeket meg kell őrizni. Ehhez azonban arra van szükség, hogy az EU külső határait megvédjük az illegális migrációtól. Fenntarthatatlan az Európai Unió úgy, hogy bárki szabadon bejöhet a tagállamok bármelyikébe úgy, hogy nincs szándékában tiszteletben tartani az uniós normákat, ellenben a szociális juttatásokra pedig igényt tart, amit ezek az országok nyújthatnak. Hangsúlyozom, hogy továbbra sem engedünk a bevándorlás és a magyar szuverenitás megvédésének kérdésében.
A Fidesz és a néppárt kapcsolata az elmúlt időszakban finoman szólva sem nevezhető kiegyensúlyozott, harmonikus együttműködésnek. Több vezető európai politikus pedig olyan nyilatkozatokat tett, mintha borítékolva lenne a Fidesz néppártból való kilépése. Ez valóban ennyire evidens?
A Fidesz számára a pártcsaládban való részvétel nem cél, hanem egy eszköz, hogy a nemzeti érdekeket meg tudjuk jeleníteni az Európai Unióban – ez a legfontosabb számunkra. Ehhez meg kell találnunk a szövetségeseket európai színtéren. A Fidesz minden korábban felmerülő vitás kérdésről kifejtette már az álláspontját, így arról is döntés fog születni, hogy kivel, kikkel tudunk együttműködni a következő ciklusban. Nem csodálkozom azon, hogy az Ön által említett „vezető európai politikusok”, így például Guy Verhofstadt és Frans Timmermans azon ügyködik, hogy nyilatkozataikkal meggyengítsék az EPP-t. Látni kell, hogy amit ők mondanak arra vonatkozóan, hogy mit kellene csinálnia a néppártnak, az pontosan a rossz irány. Én úgy látom, hogy a néppárt jelenleg ahelyett, hogy a saját útját járná, a baloldali, bevándorláspárti politika felé fordul.
Frans Timmermans az MSZP vendégeként korteskedett Budapesten, Guy Verhofstadt pedig a Momentum kampányához csatlakozott. Mit gondol a két nyíltan bevándorláspárti politikus magyarországi meghívásáról?
Erről elsőként az jut eszembe, hogy „megtalálta a zsák a foltját”. A magyar ellenzéki pártok bebizonyították már, hogy valóban a bevándorlás pártján állnak, amit az is igazol, hogy az elmúlt években nem lehetett rájuk számítani, amikor az ország megvédéséről volt szó. Mondjuk ki: a hazai ellenzéki pártok a brüsszeli elvárásoknak felelnek meg. Ahelyett, hogy Magyarországot képviselnék Brüsszelben, Magyarországon képviselik Brüsszelt. Ne felejtsük el azt sem, hogy képviselőik megszavaztak minden migrációpárti javaslatot az Európai Parlamentben, sőt, azt állították, hogy nincs napirenden a kvóta, itthon pedig pártjaik támadták a kerítést, a határvédelmet, és még azt is letagadták, hogy létezik a bevándorlás problémája.
Dobrev Klára székesfehérvári fórumán elhangzott, hogy a migráció csak Orbán Viktor démonja, nem is létezik. Az ő EP-jelöltségéről mi a véleménye?
Gyurcsányné folytatja a családi hagyományt, hiszen Gyurcsány Ferenctől tudjuk, hogy hazudnak „reggel, délben és este”. Azt is mondta, hogy nincsenek bevándorláspárti tervek, politikusok, holott a saját pártja képviselői voltak a legharcosabb bevándorláspárti EP-képviselők. Emlékezetes, hogy a DK-s Niedermüller Péter volt az, aki például azért kardoskodott, hogy bontsák le a határkerítést; ezt pontosan Önök, a PestiSrácok írta meg elsőként. El akarják altatni a magyarok figyelmét, olyan brüsszeli központú EU-t propagálnak, ami zárójelbe tenné a magyar érdekeket. Hozzáteszem, hogy a mostani kampányban egy teljesen felelőtlen ígérgetési versenybe is belekezdtek: európai minimálbérről és európai nyugdíjról beszélnek. Ilyen azonban nincs, ezekben az ügyekben az EU-nak nincs is hatásköre, tehát butaság ezt ismételgetni. A magyar béreket nem Brüsszelből fogják megemelni, hanem az egyre jobban teljesítő magyar gazdaság teljesítménye a garancia a béremelkedésekre. Az Orbán-kormány gazdaságpolitikája erősíti Magyarországot és a magyar embereket, ezzel szemben viszont emlékezzünk arra, hogy amikor Gyurcsányék kormányoztak, az ország a csőd szélére került. Hogy mit gondolok Gyurcsányné jelöltségéről? Szerintem Dobrev Klára valószínűleg bekerül az EP-be, de gyanítom, hogy ez leginkább a mentelmi jog miatt fontos számára. Itt említeném meg, hogy az MSZP egykori ügyvédje, Czeglédy Csaba is emögé bújt, ezért is szeretnénk a „Lex Czeglédy” törvényjavaslatot beterjeszteni. Ennek véget kell vetni.
Folyamatosan azt hangoztatják, hogy ennek a választásnak milyen óriási tétje van. Ezt tényleg így gondolják, vagy egy hangzatos kampányszlogen csupán?
Tényleg nagy a tét, mert most Európa a saját jövőjéről, annak irányáról fog döntést hozni. Mi úgy látjuk, hogy az elmúlt években rossz tendenciák erősödtek fel; a migráció nem megoldás a problémákra. Nekünk büszkének kell lenni az európai hagyományokra, európai értékeinkre és az európai emberek érdekeit kell képviselnünk. Ez viszont nem sikerülhet bevándorláspárti politikusok vezetése mellett. De most megváltozhatnak az erőviszonyok. Mi azért dolgozunk, hogy Magyarország egy jó példa, jó elöljárója legyen annak a kezdeményezésnek, mely Európát biztonságossá és erőssé teszi.
Fotók: PS/Horváth Péter Gyula
Facebook
Twitter
YouTube
RSS