Pesti Srácok

A vége szépre sikerült, megszereztük a hetedik helyet – Férfi póló: Magyarország–Montenegró 8–6

A vége szépre sikerült, megszereztük a hetedik helyet – Férfi póló: Magyarország–Montenegró 8–6

Összeszedett, fegyelmezett védekezéssel és Lévai elsőrangú kapusteljesítményével a magyar férfi vízilabda-válogatott legyőzte Montenegrót a hazai rendezésű vizes világbajnokság hetedik helyről döntő helyosztóján. Válogatottunk így megszerezte a hetedik helyet, de aligha kétséges: összességében csalódást keltően szerepelt a budapesti tornán.

Duplán csalódott csapatok csatája. Talán ez lehetett a legtalálóbb jellemzése a mai, hetedik helyért játszott Magyarország–Montenegró világbajnoki helyosztónak. Mert két olyan csapat találkozott, amelyik nem elég, hogy nem jutott be a legjobb négy közé és nem harcolhatott az érmekért, de végül még az ötödik helyezésért sem szállhatott medencébe, hiszen elbukta az első helyosztóját. Mi, magyarok Olaszország ellen kaptunk ki, míg Montenegró a „testvérnépe”, Szerbia előtt hajolt meg. A magyar válogatott mellett szólt előzetesen az a tény, hogy itt, Budapesten már összecsapott ez a két csapat a csoportmeccsek során, és akkor a mieink győzni tudtak.

A hetedik helyért zajló helyosztó is nagyszerűen kezdődött. A mérkőzés első negyedében összeszedetten és jól védekeztünk, Lévai pedig kiválóan védett, így kapott gól nélkül sikerült lehozni a játékrészt. Igaz, mi is csak egy gólt szereztünk, Nagy Ádám jóvoltából, de a vezetés akkor is megvolt. A második negyedben Lévai továbbra is szenzációs kapusteljesítménnyel rukkolt elő, s mivel Zalánki ötmétereséből, valamint Burián bombájából további két gólt lőttünk, megnyugtató előnyt szereztünk (3–0). A negyed második felében kicsit magára talált a kék sapkában játszó Montenegró, Jansik góljára kettővel tudtak válaszolni, így a félidő előtt egy perccel két gólra felzárkóztak (4–2). A montenegrói kapitány időt is kért, bízva abban, hogy tovább tudnak zárkózni, ám szerencsére labdát szereztünk és Vámos szép gólt lőtt távolról (5–2). Megnyugtató előnnyel várhattuk a mérkőzés második felét.

Märcz Tamás szövetségi kapitány sem lehet elégedett a vb-helyezéssel, de Montenegró ellen némileg kiköszörülte a csorbát a csapat. Fotó: a Magyar Vízilabda Szövetség Facebook-oldala
Märcz Tamás szövetségi kapitány sem lehet elégedett a vb-helyezéssel, de Montenegró ellen némileg javított az összképen a csapat. Fotó: a Magyar Vízilabda Szövetség Facebook-oldala
PestiSracok facebook image

A harmadik negyedben ismét az első negyedben látott fegyelmezett, kitűnő védekezést láthattuk, az egész játékrészt lehoztuk mindössze egyetlen kapott góllal, és három negyed után mindössze három gólt kaptunk, ami ezen a szinten hatalmas teljesítmény. Amikor nem tudott blokkolni a védelem, Lévai hárított. Igaz, mi is több lehetőségünket elpuskáztuk, de azért Varga "Dumi" és Nagy Ádám góljaival sikerült tovább növelni az előnyünket, így az utolsó negyed előtt néggyel vezettünk (7–3).

A záró felvonás magyar lövések egész sorával indult, s bár többen is hibáztak, végül Zalánki Gergő megszerezte tizenhatodik vb-gólját, amellyel úgy tűnt, eldőlt a mérkőzés (8–3). A montenegróiak ezután kihasználták emberelőnyüket, szépítettek (8–4). Hárai kiharcolt kiállítása után nem használtuk ki az emberelőnyünket, Perkovic viszont újabb gólt lőtt, így szorosabb lett a meccs (8–5). A mieink támadójátéka sajnos beragadt a végére, perceken keresztül képtelenek voltunk gólt szerezni, így a balkániak lassan, de biztosan szorossá tették a mérkőzést. Bő másfél perccel a vége előtt, 8–6-os magyar vezetésnél emberelőnybe került Montenegró, izgulnunk kellett, hogy ne találjanak be, szerencsére a kapufa velünk volt. Elkapkodtuk azonban a támadást, Vámos lövését védte a vendégek kapusa, így ismét Montenegró támadott, de Lévai résen volt, feltéve a koronát egész meccsen látott kitűnő teljesítményére, ismét hárított. Ezzel tényleg eldőlt a meccs, mert már csak fél perc volt hátra.

A másodpercek leperegtek, másodszor is legyőztük Montenegrót, így megszereztük a hetedik helyezést. Igazi örömet azonban nem láthattunk a játékosok arcán, hiszen hazai környezetben, a szurkolótábor elképesztő támogatásától kísérve ennél mindenki többet remélt előzetesen. Azonban hamarosan lehet javítani, hiszen augusztusban Európa-bajnokság következik, ahol ki lehet köszörülni a mostani csorbát.

Vezető kép: MTI/Illyés Tibor

Ajánljuk még

Vérrel írt üzenet, fegyverarzenál, eltévedt lövedék – Fokozódik a feszültség a déli határnál

Exkluzív 2023 szeptember 5.
Tovább súlyosbodott a helyzet a déli határunk szerb oldalán azóta, hogy Az Akta bemutatta a terrorista embercsempész bandák táborait, akiknek az egymással folytatott háborúja a helyi magyarok életét veszélyezteti. Ahogy riportunkban bemutattuk, afgán és észak- afrikai terrorista csoportok tanyáznak a Szabadka környéki erdőkben, sorozatlövő, gránátvető fegyverekkel és gránátokkal ellátva, és most már naponta vannak tűzharcok, lőnek és robbantanak, gyakran a lakóházak közelében. Ezek a bandák szervezik a napi több száz, Zágrábból a Délvidékre érkező illegális migráns továbbjuttatását. Az elmúlt napokban fokozódott az amúgy is tarthatatlan helyzet. A lövöldözések maradványait, lőszerhüvelyeket néhány tíz méterre a határtól százával találni – már a határon lőnek, miközben 300–400 fős csoportok invázióját irányítják neki a kerítésnek. És már nem létráznak: végigvágják a kerítést, azon tuszkolják át az embereket az akciót fegyveresekkel fedező embercsempészek. A PestiSrácok.hu számos exkluzív felvételt kapott a terroristákról és a felkutatásukra irányuló akciókról. Megtaláltuk a TikTokon az embercsempész bandák egymásnak szóló hadüzeneteit, különböző üzenetekkel ellátott videóit. Ezek a felvételek is jól mutatják, hogy elit terrorista csoportok háborúja dúl az embercsempész piacért, illetve területekért. A BIRN balkáni oknyomozó portálnak pedig a csoportok vezetőit is sikerült beazonosítania, és belső informátoraik által a területfelosztási harcok eseményeit is feltérképezték. Hat hónapon át tartó kutató-elemző munkájukból az is kiderül, hogy a marokkói és afgán bandák háborújához főleg Koszovóból albán bűnözői körök biztosítják a fegyvereket, méghozzá igencsak borsos áron.

Eldorádóból Mexikóba – Ma negyven éve, hogy utoljára vb-re jutott a magyar válogatott

Exkluzív 2025 április 17.
Napra pontosan negyven éve annak, hogy a magyar labdarúgó-válogatott kijutott a mexikói világbajnokságra. Akkor még csak nem is sejthettük, hogy a következő négy évtized vb-mentes lesz számunkra. Ma, ennek ismeretében még inkább felértékelődik a negyven évvel ezelőtti fantasztikus vb-selejtezős menetelés, amelyre a koronát a Hanappi-stadionban tette fel Mezey György legénysége. A máig emlékezetes bécsi diadalt idézzük most fel az évforduló alkalmából.

Alsós diákoknak tervezett bemutató órát tart a Labrisz – Országszerte képzik a tanárokat is az LMBTQ-anyagok iskolai terjesztésére

Exkluzív 2023 július 14.
Fittyet hánynak a magyar jogszabályokra, törvényi tiltásra a Soros-hálózat által finanszírozott LMBTQ-lobbiszervezetek, és mindent bevetve dolgoznak azon, hogy általános iskolák alsó tagozatában oktassák a nézeteiket, többek közt arról, hogy "az általános nemi szerepek felcserélődhetnek és kibővülhetnek", álljanak ki a szabadságuk mellett. A Meseország Mindenkié és annak munkafüzete a tananyag, de több felkészítő segédanyagot is készítettek már a pedagógusoknak, akiket éppen egy Európai Bizottság által támogatott kétéves projekt keretében képeznek országszerte. A Pride kísérőrendezvényei között a Labrisz Leszbikus Egyesület három olyan rendezvényt is szervez, amelyen arra ösztönöznek, hogy meséken keresztül hogyan lehet becsempészni az LMBTQ témát az oktatási intézményekbe. Pedagógusoknak, pedagógus hallgatóknak még egy alsós diákoknak tervezett bemutató órát is megtartanak, melynek témája két fiú szerelmét bemutató történet lesz. A Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom a Klebersberg Központhoz fordult.