Nem érzem azt, hogy cipelem ezt a keresztet, már-már bután hangzik, de ez a kereszt cipel engem – mondja el az életéről, tragédiájáról, hitéről valló Dani Gyöngyi paralimpikon, aki szerint Isten nem azt üzente neki öngyilkossági kísérlete után, hogy keljen fel és járjon, hanem azt akarta mondani: “Ébredj fel Gyöngyi, és élj!” A sportoló az M5 csatornán nemrégiben útjára indított Ő és én című mini dokumentumfilm-sorozatban vall önmagáról, de az ötvenkét hétköznapi hősről készült sorozatban találkozhatunk a börtönben megtért elítélttel, egy családapával, aki tizenöt éve még hajléktalanként, bedrogozva kiabált a Bazilika előtt, vagy egy ultramaratonista gondolataival.
Nemrégiben indult útnak az az 52 sorsot bemutató minidokumentumfilm-sorozat, amelyben súlyos tragédiákat, megrázkódtatásokat átélt emberek vallanak életről, hitről, Istenről. A sorozatban elsőként Dani Gyöngyi, paralimpikon szólal meg, aki öngyilkos akart lenni, de többek között nyilatkozik egy tudós, aki a hitet többre tartja a tudománynál; egy műkorcsolyázó, aki apa nélkül nőtt föl; egy fogvatartott, aki a börtönben tért meg; egy családapa, aki tizenöt éve még hajléktalanként, bedrogozva kiabált a Bazilika előtt; és mesél egy karmelita apáca is, aki három évet töltött rabságban az 1950-es években.
Isten azt üzeni: ébredj fel és élj!
A Médiaklikk-re elsőként felkerült és szabadon megtekinthető első epizódban Dani Gyöngyi paralimpikon vall öngyilkossági kísérletéről, arról az elkeseredettségről, és csalódottságról önmagában, amely érzések végül felüldözték a tetőre. Mint fogalmaz:
nem ahhoz kellett bátorság, hogy levessem a tetőről magamat, hanem ahhoz voltam gyáva, hogy szembenézzek az élettel.
A paralimpikon elmondta: a “hogyan tovább?”-ra a választ a Marczibányi téri Mozgáskorlátozottak Állami Intézetének egyik kis keresztény, katolikus közösségében kapta meg, illetve azon a nagymarosi ifjúsági találkozón, amelyre a segítségükkel eljutott. Itt sokat hallott az újrakezdés lehetőségéről, a hitről és a Szentlélekről, míg végül megértette:
Isten nem azt üzeni nekem, hogy keljek fel és járjak, hanem azt akarja nekem mondani, hogy ébredjél fel Gyöngyi, és élj!
Mint fogalmaz:
nem érzem azt, hogy cipelem ezt a keresztet, már-már bután hangzik, de ez a kereszt cipel engem.
Az interjúból kiderül: az évek során férjét is elvesztette, de a hit segítségével sikerült megbirkóznia ezzel a válsággal, és mára egy ötéves kisfiú boldog édesanyja.
Zsuffa Tünde író, az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus sajtófőnöke a filmsorozat megjelenése előtt nyilatkozott az Origo.hu-nak, elmondva, hogy már a szereplők kiválasztásánál is az volt a legfontosabb szempont a számukra, hogy ne ismert zenészek, sportolók vagy színészek, hanem a lehető leghétköznapibb emberek beszéljenek a hitükről, Istenképükről, hogy a néző azt érezhesse:
ő akár én is lehetnék.
Mint hozzátette, abban bíztak, hogy a megszólalók Istenhez fűződő kapcsolata “elindíthat valamilyen lelki megerősödést, Isten iránti érdeklődést a nézőkben”. Hangsúlyozta: ez a szándék egybevág magának az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusnak is az alapgondolatával, hogy közelebb hozzák a mindennapokhoz Jézust. Zsuffa Tünde utalt arra, hogy az 52 epizód egyfajta lelki felkészülést is jelent a kongresszusra: az ünnepi időszakban tíz tanúságtétel látható majd az M5 és a Duna Televízió képernyőjén, az újabbakat pedig majd húsvétkor, illetve a kongresszus közeledtével mutatják majd be. Mint Zsuffa Tünde fogalmaz, a sorozat
segít átélhetővé és így érthetővé is tenni azt, hogy mit jelent emberek számára az élő hit, mit jelent kapcsolatba kerülni Istennel, Jézussal.
Hozzátette: az eucharisztikus kongresszus pedig segít a lehető leghitelesebben megmutatni a világnak “keresztény, magyar kultúránkat, történelmi hagyományainkat, a magyar egyházi életet”.
Forrás: hirklikk.hu/origo.hu/PestiSrácok.hu; Vezetőkép: facebook.com
Facebook
Twitter
YouTube
RSS