A magyar sport nagyon várta ezt a napot és talán az eredményjelző láttán szomorkodhatunk, de a mutatott játék és maga tény miatt, hogy ott vagyunk a BL-ben mindenki büszke lehet a Fradira. Sajnos a mai napon hiába került emberelőnybe a Ferencváros csapata, az emberfeletti teljesítmény elmaradt, a tisztes helytállás azonban nem, de ki kell jelentenünk: négygólos vereséggel kezdődött számunkra a csoportmérkőzések sorozata.
A ma esti meccset megelőzően kijelenthető volt, akármi is történik, ez a keddi nap nagybetűs Csoda a hazai labdarúgás életében, hiszen a futball egyik legnagyobb fellegvárában a Camp Nouban léphet pályára a Ferencváros. A találkozó előtt a PS sportrovata is beszámolt róla, hogy a keretet nézve egyáltalán nem nevezhető tartalékosnak Ronald Koeman csapata.
A Barcelona ennek tükrében pályára is küldte legjobbjait, mi magyarok pedig abban bízhattunk, hogy akárcsak a válogatott, az FTC sem fog rosszul teljesíteni idegen pályán, ha üresek a lelátók. Ráadásul a Getafe egy góllal nyert a legutóbbi spanyol bajnoki fordulóban hazai pályán, bár ebből egy BL meccset tekintve nem mindig érdemes hatalmas következtetéseket levonni. Viszont abba már bőven lehet kapaszkodni, hogy Koeman kiemelkedő szereplője a Barcelonának és főleg annak történelmének, persze azért meg kell jegyezni nem túl rég vette át a csapatot. Szóval hiába egy sztárcsapatról van szó, azért vannak kapaszkodói a Fradinak, legalábbis a meccs előtt mindenképpen így tűnt.
Huszonöt esztendőt követően ismét BL-csoportmeccsen harsant fel a bírói sípszó a svájci Schaerer jóvoltából és néhány mozdulatot követően már érezni lehetett nem feltartott kezekkel vonult a pályára a Fradi. Tokmacnak sikerült is az ellenfél térfelére vinni a labdát, aztán persze elkezdte uralni a játékot a Barcelona. Dibusznak a hatodik percben érkezett az első védeni valója, de ez nem volt veszélyes helyzet, simán hárított a kapus. A következő percekben sokat tartózkodott a Barca a Fradi térfelén, labdabirtoklásban is jobban teljesítettek, de szerencsénkre és a védők jó munkájának köszönhetően veszélyes helyzet nem adódott.
Aztán a tizedik percben Tokmac gyönyörűen indult meg és lőtt gólt, de sajnos lest intett az asszisztens, igaz nem kapkodta el. A tizenkettedik percben Messi jutott remek helyzetből szabadrúgáshoz, de fölé ment a labda, jó másfél méterrel. A következő percekben próbálkozott a Fradi bár néhány passz után valahogy mindig átkerült a zsuga a Barcához. Az első negyedóra végeztével kezdett kialakulni, hogy bár a katalánok próbálnak a térfelünkön játszani, azért a kontratámadásai a Fradinak eredményesek lehetnek, azonban a tizenhetedik percben némi kavarodást követően veszélybe került a magyar kapu, Messi lövése pontos volt, sikeres volt a védés majd pattogott a labda, végül Botka le tudta passzolni Dibusznak.
A huszadik percben már Isael lőtt akkora kapufát mint a ház, simán gól lehetett volna Netotól. Ebből is látszott, ha nem is sűrűn, de hamar oda tudunk kerülni a Barca kapu elé, ha arról van szó. Két perccel később ismét az FTC kapuja volt támadás alatt, de Coutinho rúgása fölé ment. A következő percekben sok minden nem történt, inkább a középpályán volt a játék, illetve taktikai faultok tarkították a meccset, amíg össze is hoztunk egy tizenegyest a Barcelonának, Kovacsevics tette oda a lábát és bár Dibusz jó irányba vetődött, Messi révén azonban vezetéshez jutott a hazai csapat (1-0), de kár érte, pedig nem játszottunk rosszul!
A Barcelona nem csillapodott a gól után, sem a harmincegyedik percben Fati lapos lövését kellett védenie a Ferencváros kapusának. Pár perccel később Civic beadáséra kellett a Barca kapusának kimozdulnia, de a meccs ezen szakaszában is többet volt a hazaiknál a labda. Fati közelről bombázhatott a harminchatodik percben, de jött a Dibusz-bravúr, maradt az egygólos hátrány. Nem kellett sokat várni, mindössze három percet és jött az ellentámadás, Tokmac labdáját azonban Zubkov nem tudta értékesíteni. Hihetetlen ütemben, mire az ember egyet pislantott már újra a tizenhatosunk előtt járt a Barcelona és néha nagyon körülményesen vagy sehogy sem tudtak a védők felszabadítani. A negyvenkettedik percben Fati mélységből érkezve megvillant és gólt szerzett, De Jong ívelt labdáját tudta (sajnos) nagyon szépen a kapuba helyezni. 2-0. Az első félidő maradék részében védekeznünk kellett, közben Civic be is sárgult, de legalább további helyzet nélkül maradt a Barcelona.
A második játékrészben a hazai csapat folytatta a nyomást, sokat birtokolta labdát és mindezt továbbra is a mi tizenhatosunk előtt tette ezt, mintha nem két góllal vezetnének. Aztán szépen kinyíltunk és támadtunk amiből jött egy kontra, de simán védte a lövést Dibusz Dénes, akiről ismételten meg kell jegyezni hatalmas formában és nagyon hasznosan játszik. Persze ez sem volt elég, hogy mentsük az állást, mert megint rövid passzokkal eljutottak a kapunk elé és Coutinho a bal sarokba rúgta a labdát, ezzel három góllal vezetett a Barca. 3-0.
Amikor elhagytuk az ötvenhetedik percet nem volt nehéz észrevenni, hogy tempóban elkezdett fogyni a Ferencváros és sokkal robbanékonyabban játszottak a sztárok. Persze ezen kár meglepődni, várható volt, hogy jelentkezni fog különbség a két csapat között és ez egyre nagyobbnak tűnt ahogy telt az idő. A hatvanadik percben Tokmac aztán megmutatta, hogy bizony ő nem fárad és bevárta Isaelt, aki egy őrületes sprintet követően hatalmasat bombázott kapura, sajnos nagyon fölé ment. Viszont ennek a támadásnak köszönhetően kissé rendeződtek a Fradi sorai, de ebbe beleszólt a tömeges csere. A Barcelonába három, míg a Fradiba két új játékos állt be a hatvankettedik percben, Somália érkezett Laidouni helyére a középpályára, míg Heister Civicet váltotta a védelemben.
A hatvannyolcadik percben aztán ismét helyzetbe kerültünk, pedig pár percig megint barcelonai nyomás alatt voltunk. Tokmac fantasztikusan ugrott ki, de Piquet lerántotta, tizenegyest kapott a Ferencváros, a hazai védő pedig piros lapot. Haratyin büntetője pedig hálót ért, kapust nem, így szépített a Fradi Camp Nouban. Rebrov az ünneplés közben becseréli Bolit illetve a szlovák válogatott Robert Makot, akik mindketten támadó játékosok. 3-1-re módosul tehát az állás és óriási lehetőség előtt a Fradi, hiszen a nagy nyomást felválthatja egy lazább játék az emberelőny miatt, bár a Barcelona ellen ez sem biztos, hogy elég lesz.
Mindenesetre a kiállítás azért láthatóan változtatott a játék képén és a hetvennegyedik percben már mi szorítottuk be az ellenfelet a tizenhatosához. Ki gondolta volna ezt még húsz perccel ezelőtt? El is fér az „ettől szép a futball” közhely és Boli oldalhálója bizonyítja azért ebben van valami.
A hetvenhetedik percben a Fradi kedvenc Loverncsics is beáll, Botka Endre helyére teszi mindezt, aki a mai este folytán (is) szorgalmasan harcolt a pályán, mindenesetre a jobb szélen elfért a frissítés, talán ott találhat a későbbiekben rést a Ferencváros. Két perccel később megint Boli vállalt lövést, igaz lesen volt, de újfent be tudtuk szorítani őket, ami emberelőny ide vagy oda, jó volt látni.
A nyolcvankettedik percben aztán jött a hidegzuhany Dembelétől, simán a védők mögé került, beadását pedig az érkező játékos, Pedri ugyanilyen simán a kapuba rúgta. 4-1. Meglepetés volt ez a gól, igaz nekünk nem kellemes, de az előtte lévő percekben jó játékot mutatott be az FTC, úgyhogy neki lehetett indulni a végjátéknak és a hátrány lefaragásának. Jött is egy lehetőség, de sajnos nem tudtunk élni vele, mindez a nyolcvankilencedik percben történt, amikor már nem sok esély maradt a szépítésre. Sajnos nem magyar góllal folytatódott a találkozó, Messi-Dembelé összjátékot követően az utóbbi játékos szerzi meg a katalánok ötödik találatát. 5-1.
Ki kell jelenteni egy egész BL mérkőzést tekintve, a Fradi védelme távol van a nemzetközi top szinttől és a középpályánkat is be lehet szorítani, de ezen ne csodálkozzunk, hiszen zongorázni lehet a különbséget a két csapat játékos keretének minősége között. Szégyent nem vallott a magyar csapat, de remélhetőleg a további csatákat kevesebb góllal fogjuk megúszni. A csoport másik mérkőzésén 2-0-ra nyert a Juventus Kijevben, Morata duplájával, így a Barcelona vette át a tabella vezetését.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS