Linda Kebbab, a rendőrség hivatásos állományú szakszervezetének egyik vezetője súlyos kritikával illeti Franciaország migránsok lakta, a köztársaság területéről kiszakadt, iszlám „fennhatóság” és irányítás alá tartozó területeit. Linda Kebbab kritikája azért is hiteles, mert a szintén bevándorlói hátterű rendőrnő tudja, mit jelent az iszlamizáció, a radikalizálódás, és azzal is tisztában van, hogy milyen nagy feladatot jelentenek a rendőröknek a no-go zónák. Mivel a francia emberek számára nagy veszélyt jelent, hogy milyen sokan nem tartják be a kijárási tilalmat, a Le Figaro sem finomkodik a no-go zónákkal ebben a feszült helyzetben. Nem “különösen érzékeny városrész”-nek nevezik, ami a politikai korrekt nyelvben eddig szinte kötelező volt, hanem őszintén: “a köztársaság számára elveszett terület”-nek, írja összefoglalójában az Origo.
A Le Figarónak adott interjújában Kebbab kifejti, hogy sajnos a no-go zónákban élők egy része nem tartja be a kijárási tilalomra vonatkozó utasításokat, amelyeket a francia kormány a járvány terjedése miatt adott ki. Nem ismerik el az állam fennhatóságát, változatlanul folytatják a kábítószer-árusítást és más illegális tevékenységüket az utcán. Csapdába csalják a rendőröket, autókat gyújtanak föl, üzleteket rongálnak meg, számos esetben támadnak az intézkedő járőrökre vagy tűzoltókra.
A rendőröket megharapják, és fertőző köpésekkel fenyegetik
Linda Kebbab elmondta, hogy minél több a kapcsolat a rendőrség és a no-go zóna bűnözői között, a fertőzés terjedésének kockázata egyre jobban megnő. Clichy-sous-Bois-ban megharaptak egy rendőrt, mert felszólított valakit a kijárási tilalom betartására, Lyon mellett egy horda támadott a rendőrökre, akik álarc nélkül voltak, és azzal fenyegették a rendőröket, hogy leköpködik őket, ha nem mennek el. Párizs mellett is fenyegetőztek bandák fertőző köpésekkel.
Nekünk, rendőröknek az a feladatunk, hogy megvédjük a lakosságot, viszont ez nyilvánvalóan azt feltételezi, hogy többször is kapcsolatba kerülhetünk egy potenciális vírushordozóval. Eddig számos, meglehetősen nehéz intézkedésre került sor
-fogalmazott a rendőrnő.
Több a rablás, több autót gyújtanak fel
Kebbab szerint egyértelmű, hogy ha a rendvédelmi szerveket azért kell igénybe venni, hogy az otthon maradást elrendelő szabályok betartását felügyeljék, akkor kevesebb figyelmük és energiájuk jut a franciák hétköznapi, „rendes” biztonságának szavatolására. Hozzátette ugyanakkor, ennek következtében már most megfigyelhető a közterületen elkövetett bűncselekmények számának növekedése, vagy az autók rongálása.
Forrás: Origo; Fotó:MTI/EPA/Yoan Valat
Facebook
Twitter
YouTube
RSS