A Fidesz szerint nem meglepő Botka László bukása, mivel tele volt botrányokkal, ám a következő jelölt is ugyanolyan szocialista lesz, mint az eddigiek. Deutsch Tamás úgy reagált: az „ellenzék felfalja saját gyermekeit” és „hatalmas a bulika”. Szanyi Tibor árulást emlegetett, szerinte Botka és Ujhelyi „összeszarta” magát. Vona Gábor sajnálja, hogy Botka visszalépése miatt elmarad vele a mai tévévitája. A DK szerint Botkának a szavazók nem bocsájtották meg az MSZP-kormányzást. A Gyurcsány-párt jelezte: mindenképp külön listán indulnak.
A Fidesz közleménye szerint Botka ugyanolyan, mint Gyurcsány
Botka László ugyanolyan szocialista jelölt volt, mint Gyurcsány és a többiek. Ugyanúgy megszavazta a Bajnai megszorításokat, mint az összes szocialista: elvettek egyhavi nyugdíjat az idősektől és elvettek egyhavi bért a közszolgáktól. Botka László tele volt botrányokkal, így a bukása nem meglepő. A következő jelölt is ugyanolyan szocialista lesz, mint az eddigiek. A baloldalon semmi sem változik.
Deutsch Tamás fideszes európai parlamenti képviselő a Facebook-on hatalmas „bulikáról” írt:
A demokratikus ellenzék felfalja saját gyermekeit. Hatalmas a bulika. Ennyi.
Vona Gábor sajnálja Botka László lemondását. A Jobbik elnöke a Facebook-on azt írta:
Ma vitára készültem. Botka Lászlóval. Az RTL két hete szervezte. De Botka lemondott. Pont ma… Így nincs kivel. Két dolgot tudok mondani: egyrészt sajnálom, hogy elmarad, mert fontosnak tartottam ezt a beszélgetést. Másrészt Orbán Viktor irányába továbbra is áll a kihívásom.
A Demokratikus Koalíció szerint Botka László rossz stratégiát választott, a választók nem bocsájtották meg neki, hogy megtagadta a korábbi MSZP-kormányzást – a Klubrádió tudósítása szerint Gréczy Zsolt, a Gyurcsány-párt szóvivője ezt válaszolta arra a kérdésre, hogy a DK-nak és a hozzájuk kötött blogoknak van e felelősségük az MSZP miniszterelnök-jelöltjének visszavonulásában. Gréczy szerint azonnal meg kell kezdeni a tárgyalásokat a 106 egyéni kerületet illetően, mert Orbán Viktort csak akkor lehet leváltani, ha mindenhol egy demokratikus jelölt lesz. A szóvivő hozzátette, a DK önálló listával indul a választáson, ezen a döntésükön akkor sem változtatnak, ha az MSZP egy olyan közös listára tesz javaslatot, amin Gyurcsány Ferenc is szerepelne.
Az Együtt megújulásról és együttműködésről írt közleményében:
Meggyőződésünk, hogy Orbán legyőzéséhez megújulás és együttműködés kell. Az Együtt továbbra is hisz az Új Pólus listájában és abban, hogy egyetlen demokratikus ellenzéki jelölt induljon minden egyes egyéni választókerületben, ahogyan azt az elmúlt hónapokban mindvégig hangoztattuk. Juhász Péter, az Együtt elnöke szerdán várja az Új Pólus pártjait megbeszélésre.
A Momentum Mozgalom Botka László távozásával megerősítve látja korábbi álláspontját:
Nem a folyamatos összefogás-diskurzus, nem a politikai elit önmagával való foglalkozása érdekli a választókat. Botka szerint a politikai maffia behálózta az ellenzéket, beleértve az MSZP-t is. A Momentum többek közt ezért is jött létre, hogy alternatívát kínáljon azoknak, akik abban hisznek, hogy Magyarországnak egy új politikai generációra van szüksége. Olyanra, amely szakít az elmúlt 27 év berögződéseivel.
Török Gábor politológus a Facebook-on:
Logikus lépés.
Szanyi, Tarjányi és Karácsony sem hagyta szó nélkül
Előző cikkünkben már idéztük, hogyan reagált Botka László lemondásának hírére Szanyi „kapitány”, Tarjányi Péter, Karácsony Gergely, Fodor Gábos és Kiszelly Zoltán politológus. Emlékeztetőül:
Tarjányi Péter, Magyar Progresszív Mozgalom vezetője (hvg.hu):
Nem érzek felelősséget Botka László lemondása miatt. Nem volt célunk Botka távozása, sokkal inkább egy új, közös ellenzéki jelölt megtalálása. Most új helyzet van, újra egyeztetésre hívjuk a baloldal jelöltjeit. Van még idő arra, hogy 2018 áprilisáig megtaláljuk és felépítsük az új jelöltet, akivel nyerni lehet.
Karácsony Gergely, a PM miniszterelnök-jelöltje (Facebook):
Sajnálom Botka László lemondását! Hosszú évek óta ő volt ez első szocialista vezető, aki felismerte, hogy a pártjának alapvetően meg kell újulnia. Hogy mi okozta a vesztét? Hogy túl későn kezdett hozzá a pártja megújításához? Hogy túl sok konfliktust vállalt? Hogy elárulták? Vagy mindhárom egyszerre? Az biztos, hogy az ellenzéknek nem tudott békét hozni, pedig az ellenzéknek, mint ahogy az egész országnak békére és együttműködésre van szüksége.
Szanyi Tibor, az MSZP európai parlamenti képviselője (Facebook):
Megfutamodás. Számomra az árulás az, amit ez a két ‘szegedisrác’ művel(t). Harc helyett hazaköpni nem túl okos dolog 🙁
Szanyi a Facebook-bejegyzést rövidesen törölte, ám Tumblr-oldalán is közzétette véleményét, eszerint:
RIP Botka. RIP MSZP. RIP Összefogás. Éljen a NER! Éljen az újabb Fidesz kétharmad! Éljen Magyarország örökös miniszterelnöke Orbán Viktor! Egy vezető nem attól vezető, hogy összeszarja magát, és harc helyett hazaköpköd.
Fodor Gábor, a Liberálisok elnöke:
Belülről, a saját táborából tették tönkre, nem érdemes fideszes ármányt, összeesküvést keresni a háttérben.
Kiszelly Zoltán politológus:
MSZP 2016: Mit írnak majd a szavazólapra? Hogy nem kellett választmányi elnöknek, jó lesz majd miniszterelnök-jelöltnek? SZEGED 2019: Nem kellett a baloldalnak miniszterelnök-jelöltnek, jó lesz a szegedieknek polgármesternek???
Forrás: Facebook/hvg.hu/Klubrádió
Facebook
Twitter
YouTube
RSS