Nagyon súlyos politikai ügynek nevezte Kun Tamás az általa elkövetett csepeli kettős gyilkosságot. A tényleges életfogytiglani fegyházbüntetését töltő egykori biztonsági őr börtöninterjújában utalt arra, hogy akik részt vettek a gyilkosságokban, még mindig aktív politikusok. Vajon kikre gondolhatott Kun, aki a Magyar Szocialista Párt politikusaival volt úgymond jóban? Igaza lehet Kun felbujtójának, Deme Gábornak, a szocialisták országosan ismert helyi politikusának? Deme arra utalt – szintén börtöntinterjúban –, hogy a csepeli MSZP és az érdi ingatlanmaffia közötti konfliktusnak esett áldozatul a csepeli iskola igazgatója és egyik tanára.
A csepeli kettős gyilkosság címmel írt oknyomozó könyvében Schubert István olyan részletekről is írt, amelyek nem érték el a sajtó hírérzékenységi szintjét, ám rendkívül fontosak. Mint például, hogy kik lehetnek azok, akik nem kerültek a bíróság elé, ám részük lehetett abban a folyamatban, ami a kettős gyilkossághoz vezettek. Mi köze van (volt) a kettős gyilkosság előzményeihez, utóéletéhez, magához a kettős gyilkossághoz a politikának?
Minden az MSZP körül forgott. Maga a gyilkos, Kun Tamás a szocialistákkal cimborált; a megbízó, Deme Gábor országosan is ismert helyi vezető politikus volt. Az egyik áldozat, Takács József iskolaigazgató szintén az MSZP-hez állt közel. A másik áldozat, Papp László tanár rosszkor volt rossz helyen: neki azért kellett meghalnia, mert tanúja volt Takács kivégzésének.
Január 7-én volt tizenöt éve, hogy a Csepel-sziget Általános és Szakképző Iskolában egy elszámolási vita miatt az iskola gondnoka, Kun Tamás lelőtte Takács Józsefet, az iskola vezetőjét és Papp Lászlót, az iskola egyik dolgozóját. Az iskolavezető ugyanis rájött arra, hogy Deme Gábor, az MSZP kerületi politikusa korábban igazgatóként milliókat sikkasztott az iskolát működtető alapítványtól.
Kun Tamás tényleges életfogytiglani fegyházat, Deme Gábort életfogytiglani fegyházra ítélték azzal, hogy legkorábban 36 év után lehet felülvizsgálni a szabadlábra helyezését. Így a szocialista politikus leghamarabb 2045-ben kerülhet feltételesen szabadlábra.
Kun hallgatag, de politikusokról azért beszél
Kun Tamás ma is azt mondja: idegenek támadtak az igazgatóra, ő pedig összeverekedett a támadókkal, akik meglőtték. Csakhogy jogerős ítélet mondja ki: a gyilkosságot Kun Tamás és Deme Gábor együtt határozta el és tervezte meg. Kun a szobából kifelé menet állítólag szándékosan kézen lőtte magát, hogy a meséjét alátámassza majd.
A Szürke Zóna podcastjében Schubert István sorozatban foglalkozik a csepeli kettős gyilkossággal; a 8. részben például azzal, hogyan született meg a könyv. Schubertnek nyilatkozott a fegyházban Kun Tamás is.
A 8. részben az alábbi beszélgetés hangzik el 54:12-nél (ha erre a linkre kattint, éppen ott fog elkezdődni):
Kun Tamás: Először is tisztázni kell, hogy ön magánszemély minőségében keresett meg engem? Nem áll Ön mögött semmilyen politikai erő, senki?
Schubert István: Nem.
Kun Tamás: Hát ez egy nehéz kérdés, ez a csepeli történet, mert ez egy nagyon súlyos politikai ügy, ami még mindig nem múlt el. Még mindig folyik, ugye. Az ilyesmi sose múlik el. Azok, akik részt vettek ebben az egész csepeli történetben… Van egy ilyen Vörös Csepel című kiadvány, azt olvasta?
Schubert István: Igen.
Kun Tamás: Akkor jó, hogy nem hoztam ki. Mert ott azért fel van vázolva Csepel története, hogy a rendszerváltozás környékén mi történt. És ugye azok a politikusok, akik ezt a rendszerváltozást előidézték, azok még mindig aktívak.
Azaz Kun Tamás szerint a helyi szocialisták közül valaki, valakik hozzájárultak ahhoz, hogy a kettős gyilkosságig feszüljön a húr.
Hogyan kerül a kettős gyilkosságba az érdi ingatlanmaffia?
Hogy miféle ellentétek lehettek? Erre Deme Gábornak van egyfajta magyarázata. Deme perújításra készül, nem akarna 2045-ig ülni. Schubert István Deme Gáborral is börtöninterjút készített. Ebből kiderül:
- Demét szocialista körökből megismert nyugdíjasok látogatják, akik baráti szívességből magánnyomozást folytatnak az ügyében.
- Ezek a jótevők megvizsgálták a Kun Tamás korábbi okirathamisítási ügyében keletkezett iratokat, valamint a diósdi maffiaper során hozott ítélet indokolását, és különös összefüggésre leltek, ami újfent felveti Császár Mihály érintettségét Kun Tamáshoz fűződően.
- Feltárták továbbá, hogy a csepeli lépcsőházban ittasan lövöldöző rendőr, T. Roland, akit 2016-ban elkövetett cselekménye után öt évre ítéltek, ugyanolyan expanzív típusú lőszert használt, mint Kun a kettős kivégzéshez.
Deme Gábor a vele készült interjúban egyértelműen sosem mondta ki, de az ő forgatókönyve szerint szerint Takács a csepeli MSZP és az érdi ingatlanmaffia közötti konfliktusnak esett áldozatul.
Kiemelt kép: Deme Gábor (áll) és Kun Tamás (balról második) a bíróságon (Fotó: origo.hu)
Facebook
Twitter
YouTube
RSS