Pesti Srácok

Amikor az állami tényleg drágább

Amikor az állami tényleg drágább

Továbbra sem tudni pontosan, milyen döntés-előkészítési folyamatok előzték meg az állami vállalatoknál a köztulajdonban lévő mobilcég, az MPVI Zrt. megalapítását. A negyedik szolgáltató állami tulajdonosai ugyanis lapzártáig nem reagáltak érdemben az ez irányú megkeresésekre - írja mai számában a Népszabadság. „Az első tervek szerint a vállalatnak január óta már szolgáltatnia kellene, ám még arról sincs végleges döntés, egyáltalán nyert-e a frekvencia-árverésen. Az el sem indult állami mobilszolgáltatás azonban már így is több százmillió forintjába került az adófizetőknek. A számla pedig még nem tartalmazza a végösszeget. A sajátos szabálytalanságokkal lebonyolított árverésről kedden tárgyal ismét a bíróság. Abban már az MPVI Zrt.-nél sem sokan reménykednek, hogy a Kúria visszakapcsolja a zöld lámpát a cégnek. Piaci forrásaink azonban figyelmeztetnek: minthogy az állam mobilsztorija eddig is nélkülözte a formalitásokat, bármi megtörténhet.” (...) „Érdemes megnézni, hogy milyen döntés-előkészítő folyamatok előzték meg az állami konzorcium létrejöttét. Mivel a tender elején még nem jött létre az MPVI Zrt., annak tulajdonosait kérdeztük a részletekről. Arra voltunk kíváncsiak, hogy a Magyar Posta, a Magyar Villamos Művek és a Magyar Fejlesztési Bank vezetése milyen mandátumot kapott a konzorciumban való részvételre. Ez a cég önálló döntése volt, vagy volt tulajdonosi, netán kormányzati utasítás?” (...) „Az állami MVM tavaly az Indexnek elismerte, hogy egy finn cég, a Rewheel dolgozta ki az új mobilcég üzleti tervét, illetve a piacra lépési stratégiáját, mintegy 69 millió forintért, s az erről készült tanulmányt – az érdemi részek kitakarásával – az Index rendelkezésére bocsátotta. Ezt a szerződést azonban nem találtuk meg az MVM által közzétett adatbázisban.”

A teljes cikket itt olvashatja el

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!