Pesti Srácok

Már a Polgárőrség is besegít a NAV-nak

null

A feketegazdaság elleni hatékony küzdelem érdekében együttműködési megállapodást írt alá a Budapesti és Agglomerációs Polgárőr Szervezetek Szövetsége a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Közép-magyarországi Regionális Vám- és Pénzügyőri Főigazgatóságával - közölte a NAV vám- és jövedéki szóvivője.

Suller György Attila őrnagy közleménye ismerteti, hogy a megállapodás célja a hulladékgazdálkodáshoz kötődő közigazgatási, vám-, jövedéki-, fémkereskedelmi tevékenységek, továbbá szabálysértések, bűncselekmények felderítése és megakadályozása.

A megállapodás a dohánytermékek értékesítése kapcsán tartalmazza a határozott fellépést a július 1-je után engedéllyel nem rendelkező gazdálkodókkal szemben.

PestiSracok facebook image

A szervezetek az együttműködés során kiemelten foglalkoznak a külföldi forgalmi rendszámú gépjárművek ellenőrzésével, valamint a hamis termékek, a jövedéki termékek - különös tekintettel az adójegy nélküli dohánytermékek - illegális értékesítésének megakadályozásával.

Az ellenőrzések során a NAV pénzügyőrei vizsgálják ásványolajtermékek tárolására, szállítására alkalmas mobil tartályokat és tartálykocsikat, valamint a polgárőrök az illegális fémkereskedelemre utaló jelek alapján ellenőrzéseket végeznek - olvasható a közleményben.

mti / fotó: www.perkata.eu

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.