Pesti Srácok

Százmilliós lóvátétel

Százmilliós lóvátétel

Lovak vásárlásának és külföldi eladásának ígéretével vett át több millió forintot két férfi magánszemélyektől, nagy hasznot ajánlva a sértetteknek. Egy szarvasi nőtől 85 millió forintot csaltak ki, további négy embert is megtévesztettek. A rendőrség szerint még lehetnek sértettek, várják jelentkezésüket.

Albert István, a Békés Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője elmondta: a szarvasi rendőrkapitányság bűnügyi osztálya a két férfit kedden csalás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt kihallgatta, majd őrizetbe vette és kezdeményezte előzetes letartóztatását, amelyet az ügyészség indítványára a Békéscsabai Járásbíróság csütörtökön elrendelt.

Az eddig beszerzett adatok alapján a szarvasi R. Béla és az öcsödi K. Gábor az elmúlt években lovak külföldi értékesítésével és az abból származó busás haszon ígéretével csalt ki 85 millió forintot egy szarvasi nőtől.

PestiSracok facebook image

A sértettől első alkalommal, 2012 tavaszán 2,2 millió forintot csaltak ki. Ezt követően a két elkövető a lovakkal kapcsolatos egyéb költségekre és lovak vásárlására hivatkozva egyre több pénz átadását követelte. Ezt azzal indokolták, hogy ha a sértett nem ad több pénzt, akkor elveszíti korábban befektetett pénzét is - tette hozzá Albert István.

A nyomozás jelenlegi állása szerint a csalók hasonló módszerekkel további négy embert tévesztettek meg, akiktől 1 és 20 millió forint közötti összeget csaltak ki. Az így összegyűjtött pénz összege meghaladja a 100 millió forintot, és a rendőrség feltételezi, hogy vannak még további károsultak is.

A Szarvasi Rendőrkapitányság további sértettek jelentkezését várja, akiket hasonló módszerrel becsaptak. Bejelentéseiket írásban vagy telefonon is megtehetik a 06-66 / 313-711-es telefonszámon az előadónál, Roszik Gábor századosnál. A rendőrség a bejelentők adatait bizalmasan kezeli.

mti / beol.hu

Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.