Pesti Srácok

Két héten belül ítélet a romagyilkosságok ügyében

Két héten belül ítélet a romagyilkosságok ügyében

Szerdán kap lehetőséget a romák elleni támadássorozat négy vádlottja, hogy az utolsó szó jogán felszólaljanak. A Miszori László vezette bírói tanácsnak ezután legfeljebb tizenöt napja van arra, hogy kihirdesse az ügyben hozott elsőfokú, nem jogerős ítéletét. Mivel kiemelt ügyről van szó, a nyári, ítélkezési szünet nem befolyásolja a büntetőper menetét, így még a bűvös augusztus 21-ei határidő előtt mindenképp ítélet születik - írta a magyarhirlap.hu.

Az eddigiekhez hasonlóan, várhatóan ezután sem tesz vallomást és nem szólal fel az utolsó szó jogán sem a büntetőper első-, másod-, és harmadrendű vádlottja - értesült a maygarhirlap.hu. A volt KBH-s tiszt, Cs. István felszólalása után valamivel több mint két hét, összesen 15 nap áll a bírói tanács rendelkezésére, hogy kihirdesse a romák elleni támadássorozat miatt indult büntetőperben hozott elsőfokú, tehát nem jogerős ítéletét. Tekintettel arra, hogy az ítélkezési szünet már javában zajlik, ez nem befolyásolja az ítélethirdetést, így várhatóan nem kerülnek szabadlábra, vagy házi őrizetbe a per vádlottjai, annak ellenére sem, hogy augusztus 21-én már négy éve lesznek előzetes letartóztatásban a fegyveres és Molotov-koktélos támadásokkal vádolt férfiak.

Mint ismert a négy férfit a besenyszögi fegyveres rablás és a debreceni menekülttáborra leadott lövések mellett azzal vádolja az ügyészség, hogy kilenc településen romákra támadtak. A vád szerint a négy férfi 2008. július 21-én Galgagyörkön, augusztus 8-án Piricsén, szeptember 5-én Nyíradonyban, szeptember 29-én Tarnabodon, november 3-án Nagycsécsen, december 15-én Alsózsolcán, majd 2009. február 23-án Tatárszentgyörgyön, április 22-én Tiszalökön, augusztus 3-án Kislétán támadt fegyverekkel és gyújtópalackokkal romákra. A kislétai és a tiszalöki bűncselekményben egy-egy, Nagycsécsen két ember halt meg, Tatárszentgyörgyön egy 27 éves férfit és 5 éves kisfiát lőtték agyon, miközben azok a felgyújtott házukból menekültek.

PestiSracok facebook image

A teljes cikket a magyarhirlap.hu-n olvashatják.

Fotó: magyarhirlap.hu

Ajánljuk még

Egy provokátor belef*sott Magyar Péter nadrágjába? (videó)

Ps TV 2024 június 26.
Amikor azt hinné az ember, hogy naprakész lehet Magyar Péter ámokfutásával kapcsolatban, a mester lapot húz a 21-re. Egészen elképesztő, hogy politikus politikai tevékenység nélkül ilyen szinten a figyelem középpontjába tud kerülni, és még ezt is elnézik neki a hívei. Az sem zavarja őket, hogy Magyar Péter, a belpesti messiás a fojtófogásban lett kivezetve egy buliból. Ha azt mondja, hogy (ez is) a Fidesz műve, elhiszik neki… mert el akarják hinni. Közben pedig fennhangon üvöltik, hogy a Fidesz csak "sorosozik"... De Magyar Péter mellett szó volt még a fociról, a szőrös csajokról és a XII. kerületi turulról, amit az új polgármester a megválasztását követően azonnal el akar vitetni.

Magyar Péter láttán még a Duna is irányt változtatott (videó)

Ps TV 2024 szeptember 22.
Árad a Duna. Mielőtt még valaki félreértené, a válasz nem, ez nem egy újabb péniszirigységgel küzdő politikus jelmondata, hanem a rögvalóság. Az árvíz elleni védekezés komoly összefogást igényel, így most a legtöbben a gátakon pakolják a homokzsákokat. Munka közben persze akad idő néhány tökéletesen beállított, profi fotóra is, amelyek nyilván csak azért születtek, hogy önkénteskedésre ösztönözzék a még nem önkénteskedő embereket. Elfogadjuk. Ez egy ilyen világ. Megértjük, ha készül néhány kép, de a 452 kép/óra egy picit talán már túlzás. Piros pont annak, aki kitalálja, ki készítette a legtöbb "digitális tartalmat" a gátakon folyó munkálatokról. Bizonyára nem Magyar Péter az. Kacsintás, kacsintás.

A Küzdőtérben Gálfi András, Magyarország első népszerű profi ökölvívója - Arra a bunyósra tudok felnézni igazán, aki idegen környezetben is tud mérkőzést nyerni

Ps TV 2024 szeptember 24.
Szerettük volna már rég megmutatni a nézőknek, olvasóknak, hogy kikkel és mikor indult a magyar profi ökölvívás. A nemzeti érzelmű emberek igazán szeretik a sportot, és a küzdősport is népszerű ebben a körben. Nem csoda, hiszen jók vagyunk, illetve voltunk benne. A profi ökölvívás első korszakának legnépszerűbb alakja Gálfi András volt, akinek mérkőzéseit a szemfüles sportrajongók még a Kokó-korszak előtt nézhették. Elképesztő karrier van mögötte, amit most megoszt a hallgatókkal, nézőkkel is! Érdemes ismét a Küzdőteret választani!