Pesti Srácok

Meghamisított szerződéssel verték át a tanárokat Miskolcon

Meghamisított szerződéssel verték át a tanárokat Miskolcon

Több tanár is kisebb fizetést kap Miskolcon, mert valaki kicserélte a szerződésük előlapját, amelyen a bérük is szerepelt – tudta meg a Blikk. A több tucat sértettet érintő ügyben a miskolci rendőrkapitányság nyomoz.

A pedagógusok tavaly ősszel írták alá az új szerződésüket a Klebelsberg Intézményfenntartó Központtal (KLIK) (fotónkon) az életpályamodell bevezetése kapcsán. Az egyik tanár elmondása szerint az okiraton szerepelt, hogy több tízezer forinttal magasabb egyetemi bért kap, ám meglepetésre visszavették a fizetését, mert az új szerződésre főiskolai bérkategóriát írtak. A megemelt összeget többtucatnyian azóta sem kapták meg, hiszen valaki – egyelőre ismeretlen okból – kicserélte a szerződések előlapját.

A tanárok számoltak azzal a pénzzel, amelyik az új szerződésükön szerepelt. Ráadásul januárban, amikor a fizetésüket emelték, akkor is a kicserélt előlap szerinti béremelést kapták meg.

PestiSracok facebook image

A miskolci rendőrkapitányság közokirat-hamisítás miatt nyomoz az ügyben, egyelőre ismeretlen tettes ellen – mondták a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztályán. A lap szerint a nyomozók sorra hallgatják ki a pedagógusokat. Egyelőre azt akarják tisztázni, hogy kinek az utasítására, milyen célból és milyen intézményben cserélték ki az előlapokat a szerződéseken, amelyeknek egyikén-másikán még látszik, hogy újra lett kapcsozva a két papír.

A károsultak a büntetőügy mellett munkaügyi bírósághoz fordulunk, valamint állásfoglalást kértek az Nemzeti Erőforrás Minisztériumtól is – mondta Lichy József, aki több érintett pedagógus jogi képviselője.

A Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (Klik) belső vizsgálatot indított a tévesen utalt miskolci pedagógusbérek ügyében - közölte a központ pénteken az MTI kérdésére.

forrás: Blikk

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!