Pesti Srácok

Nem a név változik, az üzenet: Kormányváltás lesz az Összefogásból

null

Egy hónappal a választások előtt a baloldali pártok megváltoztatják az eddig használt nevüket: Összefogás helyett mostantól Kormányváltás névvel kampányolnak - mondta Fodor Gábor az MTV Ma reggel című műsorában. A váltásra azért is van szükség, mert kiderült, hogy a Szepessy Zsolt-féle Összefogás Párt is országos listát tud állítani, és nem akarják, hogy a választók pusztán félreértésből rájuk ikszeljenek a baloldali pártok helyett. Szigetvári Viktor szerint nem tiltják meg az összefogás szó használatát, és amúgy is tervezték, hogy az utolsó hetekben nem ezzel a névvel kampányolnak.

A döntésnek már vannak látható jelei is. Míg eddig a március 15-i rendezvényre szóló meghívójukon a pártok feltüntették az Összefogás szlogent, jelenleg már nem olvasható a tüntetésről szóló Facebook-oldal fejlécénél a jelszó. Az MSZP, a DK és az Együtt Facebook-oldalának fejlécénél a képen szintén nem szerepel az összefogás szó.

Szigetvári Viktor, az Együtt kampányfőnöke, az Együtt-PM társelnöke azt mondta az Origónak, hogy amúgy is tervezték, hogy a kampány utolsó heteiben kevésbé használják az Összefogás szlogent. "Az utolsó időszakban a szavazólapon lévő információt kell tanítani, az pedig az öt párt neve és logója" – mondta Szigetvári. Szerinte olyannyira nincs megtiltva vagy kiirtva az összefogás név használata, hogy a héten kikerülő plakátjaikon, melyek március végéig biztosan kint lesznek az utcákon, szerepel az összefogás szó.

PestiSracok facebook image

Csütörtök délután az MSZP-Együtt-DK-PM-MLP közös közleményt adott ki a szlogen változásáról. Azt írták, új szakaszba lép az MSZP, az Együtt, a DK, a PM és az MLP szövetségének kampánya. "Az Orbán Viktor leváltását akarók már tudják, hogy létrejött a demokratikus ellenzéki erők szövetsége, a választók által összefogásnak elnevezett koalíció. Mostantól Mesterházy Attila miniszterelnök-jelölti kampánya és a 106 egyéni képviselőjelölt kampánya a már korábban kialakított stratégiát követve a kormányváltás esélyét fogja hangsúlyozni" - írták. "Nem a név változik tehát (hiszen eddig sem volt neve a pártszövetségnek, csak a választóktól kapott elnevezés volt az összefogás), hanem a kampány üzenete" - áll a közleményben.

Origo / MTI - fotó: MTI/Vajda János

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.