Pesti Srácok

Nyolcszáz adatot loptak el a gondatlanul eljáró szabadalmi hivatalból

null

Betörtek a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala – régebbi közismert nevén szabadalmi hivatal – informatikai rendszerébe. Több mint 800 dokumentumot, különféle találmányok féltve őrzött iratait töltötték le a számítógépes kalózok egy biztonsági rést kihasználva - tudta meg a Blikk.

A lap információja szerint egy szerzői jogi iroda és egy egyesület ip-címéről hatoltak be a hálózatba. A szabadalmi hivatal gyorsan kijavította a betörést lehetővé tevő informatikai hibát. A hackerként hírbe hozott egyesület a betörés és a 800 oldalnyi irat letöltése után jelentette a KIM-nek a történteket. A Pintz és társa szabadalmi és védjegyiroda szóvivője, Lengyel Orsolya állítja, fel akarták hívni a figyelmet arra, hogy a szabadalmi hivatal gondatlanul bánt a rájuk bízott dokumentumokkal. Állítása szerint nem törtek fel semmit, nem is kellett feltörniük, mert az interneten enélkül is hozzáférhetők voltak a dokumentumok. Azért töltöttek le ilyen sok adatot, hogy látszódjon, mekkora a baj, és nem akarták, hogy következmények nélkül elsikálják az ügyet – magyarázta a szóvivő. Hozzátette, közjegyzői tanúsítvány és igazságügyi szakvélemény készült a weboldal könnyű hozzáférhetőségéről.

Az adathalászat tényét a szabadalmi hivatalt felügyelő, KIM nevében Navracsics Tibor közigazgatási és igazságügyi miniszter is megerősítette. Az ügyben a rendőrség is eljárást indított.

PestiSracok facebook image

Forrás: Blikk

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.