Pesti Srácok

Gyurcsány lemond, ha nem érik el májusban az öt százalékot

Gyurcsány lemond, ha nem érik el májusban az öt százalékot

A Demokratikus Koalíció EP-kampányáról tartott újságíróknak háttérbeszélgetést Gyurcsány Ferenc és Molnár Csaba – írja az Index. Gyurcsányék elmondták, hogy két mandátumra számítanak az európai parlamenti választáson, Brüsszelben pedig egy frakcióban ülhetnek az MSZP és az Együtt képviselőivel. Újságírói kérdésre Gyurcsány Ferenc elmondta, június 14-én egy 100-200 fős értékelő fórumot tart pártja, ahol a párttá alakulástól eltelt idő történéseit és a két választás végeredményét is megvitatják. A bukott miniszterelnök lemond, persze csak abban az esetben, ha a DK május 25-én nem lépi át az 5 százalékos küszöböt, azaz egyetlen mandátumot sem szerez.

Gyurcsány szerint árt a nyilvános „főpolgármesterjelölt-casting”. „Sajnos valaki nem volt fegyelmezett ebben az ügyben” – magyarázta arról, hogy a sajtóban kiszivárogtak olyan nevek, akiket egyes ellenzéki politikusok közös főpolgármester-jelöltnek képzelnének el. Szerinte ez a „szpinnelés” és nyilvános találgatás csak árt annak, hogy egy ilyen jelöltet meg lehessen találni. A DK-ban állítása szerint semmilyen vezetői fórumon nem volt szó még a főpolgármester-jelölés kérdéséről. Arról is beszélt, Alföldi Róbert vagy Kulka János neve biztosan nem tőlük került ki, ahogyan például az sem szivárgott ki tavaly ősszel, ki volt az, akit ő közös külső miniszterelnök-jelöltként el tudott volna képzelni. Az ő nevét most sem árulta el.

A teljes cikk itt olvasható. Fotó: Index

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

Mr. Trianon, a brit gazember aknamunkáját tétlenül nézte a korabeli magyar elit – Raffay Ernő, Balogh Zsuzsa, Vajda Miklós és sokan mások a búcsú-Polbeatben

‎Polbeat 2023 július 1.
Mr. Trianon - Scotus Viator, a magyarok legnagyobb ellensége címmel jelentetett meg könyvet Raffay Ernő történész. Erről a kötetről, Magyarország Trianon előtti lejáratásának és bomlasztásának ma is érvényes tanulságairól, a nemzetellenes belső ellenség aknamunkájáról beszélgettünk a szerzővel, illetve meghívott vendégeinkkel Vajda Miklóssal, a Paláver hallgatói klub doyenjével, Balogh Zsuzsa üzletasszonnyal, civil nemzeti közösségépítővel, Gyulai Györggyel, a Napról-napra Trianon című kötet alkotójával, Jeney János térképésszel, a nagy trianoni térképhamisítás tudományos leleplezőjével és törzsközönségünk "vezérkérdezőjével", Lukács Lászlóval. A rendhagyó, reméljük csak átmenetileg búcsú-Polbeatet Huth Gergely és Stefka István vezette.