Pesti Srácok

TEK: szabad az Ukrajnában foglyul ejtett magyar

TEK: szabad az Ukrajnában foglyul ejtett magyar

"A TEK és a külföldi partnerszolgálatok együttműködésének eredményeképpen - sikeres tárgyalásokat követően - szerda délelőtt fogva tartói elengedték az Ukrajnában dolgozó magyar férfit" - írta közleményében a TEK.

Tájékoztatásuk szerint a vasárnap foglyul ejtett férfi már elhagyta a fegyveres konfliktusos területet. Hozzátették, hogy a további szükséges intézkedéseket a TEK, a magyar Külügyminisztérium és a partnerszolgálatok egymással együttműködve hajtják végre. A Terrorelhárítási Központ hétfő délután közölte az MTI-vel, hogy ismeretlen fegyveresek foglyul ejtettek egy magyar férfit Ukrajnában, és a TEK speciális egysége a helyszínre utazott. Hajdu János TEK-főigazgató aznap este az ATV-ben azt mondta, hogy a férfi egy ukrajnai cégnél dolgozik. A magyar útlevéllel rendelkező férfi magyar rendszámú gépkocsijával közlekedve a munkáját végezte, amikor a válságövezetbe, "rossz helyre tévedt". Ezért nem klasszikus túszejtésként kezelik a helyzetet - közölte akkor.

Forrás: MTI

PestiSracok facebook image

Fotó: atv.hu

Ajánljuk még

Politikai indíttatás? Ugyan! Csak választási plakátot metélt, majd orrba verte a tiltakozó politikust az "ártatlan" dühöngő

Forró drót március 1.
Budai Gyula fideszes képviselő felháborodott és a bíróságot elfogultsággal vádolta egy bohóctréfába hajló döntése miatt. Budapesten támadás érte a Fidesz egyik aktivistáját, a Fidelitas alelnökét, miután szóvá tette egy plakátrongálónak a tettét, ám a bíróság nem látott politikai indíttatást a bűncselekményben.