Pesti Srácok

A stadionépítés megkezdését követelik a Szombathelyi szocialisták

null

A Szombathelyi Haladás új, Rohonci úti stadionjának építését sürgetik a helyi szocialisták, önkormányzati közgyűlési frakcióvezetőjük szerint azonban eddig egyetlen forint állami pénz sem érkezett, amelyből a kormányzó pártok prominensei által megígért sportkomplexum terveztetése megkezdődhetne.

Czeglédy Csaba (MSZP-SZTKE) frakcióvezető a stadion jegypénztáránál tartott sajtótájékoztatón azt hangoztatta: a kormányzat az első félévben "kissé túlköltekezett", ezért információjuk szerint nem valószínű, hogy a beruházás az idén megkezdődik.

Emlékeztetett: tíz hónapja annak, hogy Hende Csaba honvédelmi miniszter, a térség országgyűlési képviselője és Puskás Tivadar, Szombathely polgármestere egy sajtótájékoztatón bejelentette, hogy heteken belül megkezdődik az új stadion terveztetése, azonban máig sem került aláírás arra a szerződésre, amelynek alapján a tervezésre a közbeszerzést ki lehetne írni.

PestiSracok facebook image

Szombathelyen a tervek szerint 9,6 milliárd forintos költséggel teljes egészében állami beruházással épül egy sportkomplexum, amelynek részét képezi egy új, 10 ezer helyes stadion is.

"A nemzeti költségvetésben állítólag rendelkezésre áll a forrás a Rohonci úti stadionra, ám eddig egyetlen forintot sem tudott ebből igénybe venni a város" - közölte a szocialista politikus.

Czeglédy Csaba szavai szerint eddig nem történtek meg azok a lépések sem, amelyek azt szolgálnák, hogy a stadion építésének idején a Haladás le tudja játszani a mérkőzéseit, ehhez egy a mostani stadionhoz közeli területen kellene ideiglenes pályát építeni.

A szocialista frakcióvezető sajtótájékoztatóján szólt arról is, hogy a Haladás egyébként is nehéz helyzetben van, hiszen hat kezdőjátékosa készül a klubot elhagyni, ám megfogalmazása szerint a város mint többségi tulajdonos nem foglalkozott ezzel a kérdéssel, az elmúlt fél évben nem tettek semmit annak érdekében, hogy marasztalják a játékosokat.

Czeglédy Csaba az MTI kérdésre válaszolva azt mondta: a "marasztalásnak" nem az egyetlen módja a pénz, több játékos esetében az is elegendő lett volna, ha foglalkoznak velük. Hozzátette: pazarlásnak tartja, ha egy játékosnak hagyják lejárni a szerződését, s emiatt szabadon igazolhatóvá válik, mert így ha más csapathoz igazol, a klubot anyagi veszteség is éri.

A Haladás hivatalos honlapján a napokban azt közölték, hogy távozik a csapat kapitánya, Tóth Péter, aki pályafutását az osztrák negyedosztályban szereplő Pinkafeldben folytatja, de nem szakad el teljesen a Haladástól, ugyanis Vörös Csaba technikai vezető mellett dolgozik tovább. A Ferencvároshoz igazolhat Bosnjak Predrag és esetleg Radó András, de szó van Guzmics Richárd, Halmosi Péter, Hrepka Ádám, és Nagy I. Gábor esetleges távozásáról is.

mti

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.