Pesti Srácok

Az LMP kiáll a közpénzt jogosulatlanul felvevő Juhász Géza mellett (VIDEÓ)

Az LMP kiáll a közpénzt jogosulatlanul felvevő Juhász Géza mellett (VIDEÓ)

Kitért a PestiSracok.hu kérdése elől Schiffer András, az LMP társelnöke, parlamenti frakcióvezetője. Portálunk arra lett volna kíváncsi, hogy az LMP, amely párt leginkább a korrupció elleni harcot tűzte zászlajára, és a tegnap tartott sajtótájékoztatójukon is a közpénzekkel való helyes bánásmódra hívták fel a figyelmet, miért nem határolódik el pártjuk delegáltjától, Juhász Gézától, aki a mai napig tagja az V. kerületi önkormányzati cég, Szent István Tér Mélygarázs Üzemeltető Kft. felügyelőbizottságának.

Juhász Géza ugyanis egy elsőfokú bírósági döntés szerint a cégtől jogosulatlanul vett fel tavaly november óta 443 ezer forintnyi közpénzt, amit a mai napig nem fizetett vissza. Ennek ellenére mind az LMP, mind Schiffer András kiáll delegáltjuk mellett és nem hajlandóak Juhászt visszahívni, helyette pedig mást jelölni. Schiffer András feltett kérdésünkre szűkszavúan csak annyit felelt, hogy egyrészt még nem született meg a jogerős döntés, másrészt biztos benne, Juhász Géza nem vett fel pénzt jogosulatlanul.

A LMP társelnöke, valamint a párt helyi elnöke, Csonka Krisztián sajtótájékoztatójukon az V. kerületi Párizsi Udvar értékesítését kifogásolták. Szerintük az ingatlant megszerző cég már a pályázat kiírásakor egy belizei offshore társaság tulajdonában volt, és csak később vette át két magánszemély tulajdonos. Csonka Krisztián a 2.1 milliárdos árat is alacsonynak tartotta, hiszen abból még kártalanítják a vállalkozásokat, és a lakók kiköltöztetése is költséget jelent. Schiffer egyrészt azt kifogásolta, hogy Seychelle-szigeteki, belizei cégek tűnnek fel Magyarországon, másrészt javasolta, hogy hogy Magyarországon egyáltalán ne lehessen bejegyezni átláthatatlan tulajdonosi szerkezetű cégeket, állam vagy önkormányzat pedig egyáltalán ne köthessen velük szerződést.

PestiSracok facebook image

pestisrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!