Pesti Srácok

Észt válasz: bezár a budapesti nagykövetség

null

Azok után, hogy a külügyminisztérium bezárja a tallinni magyar nagykövetséget, Észtország is bezárja budapesti képviseletét - írja a HVG.hu.

Az adófizetők pénzének racionális felhasználásáról beszélt Navracsics Tibor, amikor megindokolta, hogy miért zárják be a tallinni nagykövetséget – pontosabban miért vonják össze a Helsinkiben lévővel. Azt is mondta, hogy Tallinnban van magyar intézet, amely elláthatja a kulturális diplomáciai feladatokat, és Helsinki közel van.

Észtország úgy döntött, hogy ő is bezárja budapesti nagykövetségét, és ők is csak az Észt Intézetet hagyják meg, illetve lesz észt tiszteletbeli konzul, Bereczki András személyében.

PestiSracok facebook image

Navracsics egyébként arról a magyar döntésről is beszámolt, hogy a nicosiai nagykövetséget is összevonják az athénival, amit szintén a földrajzi közelség tesz lehetővé. A külgazdasági érdekeknek megfelelően viszont új nagykövetséget nyitnak Quitóban és Ulánbátorban.

HVG.hu / fotó: 2013.szept 10. Magyar-észt meccs

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.