Pesti Srácok

Milliókra bírságolták az állami vezetőket

Milliókra bírságolták az állami vezetőket

Egy év alatt 89-szer bírságolták meg a hazai minisztereket, államtitkárokat, helyettes államtitkárokat gyorshajtásért, az állami vezetők ezért összesen 3,1 millió forintos bírságot fizettek- írta a Blikk.

A lap szerint a miniszterek sértik meg legkevésbé a szabályokat, őket - illetve a sofőrjeiket - csak háromszor büntették meg, és a minimális, 30 ezer forintos bírságokat szabták ki rájuk. Sokkal inkább hajlamosak a gyorshajtásra a helyettes államtitkárok, ők már 23 csekket kaptak, és volt, akinek 60 ezer forintos bírságot kellett fizetnie. Az utak rémei azonban az államtitkárok, őket 53-szor kapták el és egy 90 ezer forintos bírság is született.

De négyszer tilosban is parkoltak az állami vezetők, ami alkalmanként 10 ezer forintjukba került. A figyelmetlenség miatt is fizetni kellett, összesen kilenc olyan karambol történt, amelyet végül a szolgálati kocsit használók számlájára írtak. Hatszor maga a vezető volt a baleset okozója.

PestiSracok facebook image

Háromszor igazságtalanul kellett a zsebükbe nyúlniuk, ezekben az esetekben ugyanis ismeretlen személy hibájából esett kár a kincstári autókban, de a szabályok szerint annak kellett fizetnie, akinek a gondjaira bízták az autót. Ilyen volt a legsúlyosabb karambol is, amikor a szolgálati kocsi az autópályán egy teherautóról levált gumiabroncsra hajtott. Mivel a felelős nem lett meg, a több mint 1,6 millió forintos kár 10 százalékos önrészét, vagyis bő 160 ezer forintot ki kellett fizetnie az államtitkárnak vagy az őt fuvarozó sofőrnek.

Forrás: Blikk/hvg.hu

Fotó: Magyar Hírlap

Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.