Pesti Srácok

MNO: Albán pékségekre csaphatott le a NAV

MNO: Albán pékségekre csaphatott le a NAV

Mint azt tegnap megírtuk országszerte súlyos szabálytalanságokat találtak a Nemzeti Adó- és Vámhivatal munkatársai egy külföldi tulajdonban lévő pékség üzletláncának több boltjában. A Magyar Nemzet sütőipari forrásai mindannyian albán pékségeket neveztek meg.

Feketemunka, bizonytalan árukészlet, köztartozás. Sorozatos és súlyos szabálytalanságokat tapasztaltak a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai egy külföldi tulajdonú üzletláncnál, amely országszerte pékárut forgalmaz – áll a hivatal tegnapi közleményében. Azt még vizsgálják, hogy a hálózat egyes tagjai mennyi bevételt titkoltak el, az már kiderült, a be nem jelentett alkalmazottak és az igazolatlan eredetű árukészlet miatt várhatóan 4 és fél millió forint bírságot szabnak ki.

Az albán pékségekkel évek óta harcoló Magyar Pékszövetség elnöke, Septe József a Magyar Nemzetnek nem kívánt nyilatkozni a vizsgálatokról, de azt mondta, erős sejtése van, milyen külföldi hálózatról van szó.

PestiSracok facebook image

Természetesen albánok – ezt egy neve elhallgatását kérő magyar pék mondta a lapnak. Több kollégájával beszéltek, mindenki hallott a vizsgálatokról és a bezárásokról. Mindannyian albán hálózatról beszéltek, de névvel senki sem szeretett volna nyilatkozni.

Egy sütőipari szakember szerint a helyben készült, friss termékek tetszenek a vevőknek, nem érdekli őket, hogy a megfelelnek-e a Magyar Élelmiszerkönyv előírásainak, ezért olyan népszerűek az albánok. Mint mondta, a pékségeknek előírják, hogy a kenyérre címkét tegyenek, az albánok kibújnak ez alól. Az albánok egyfajta kelt tésztát használnak mindenre, a magyaroknál előírás az omlós, a leveles, a vizes, a tejes, a tojással dúsított. Így szerinte az albánok olcsóbban tudják árulni a termékeket, ráadásul a legtöbbször nem is derül ki, hogy valójában ők állnak a háttérben. Magyar nevet adnak az üzletnek, magyarokat foglalkoztatnak a pultban, de a sütödében ők dolgoznak.

A teljes cikket a keddi Magyar Nemzetben olvashatja.

Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.