Pesti Srácok

Vádat emeltek egy roma vezető ellen

Vádat emeltek egy roma vezető ellen

Vesztegetést színlelve elkövetett hivatali befolyással üzérkedés miatt emeltek vádat egy Tolna megyei roma kisebbségi vezető ellen. A vádirat szerint kenőpénz fejében azt ígérte egy házaspárnak, önkormányzati szükséglakást tud nekik szerezni. A pénzt azonban saját céljaira fordította.

Az ügy elsőrendű vádlottja a megyei roma kisebbségi önkormányzat alkalmazottja. Egy segélyosztás alkalmával találkozott a sértettekkel, akiknek azt mondta, 200 ezer forintért el tudja intézni, hogy szükséglakást kapjanak. Végül 150 ezerben egyeztek meg, az összeget a bankban át is vette. A másod- és harmadrendű vádlottak maguk a sértettek, ők ugyanis a befolyásvásárlás bűntettét követték el. Részükre szükséglakás kiutalása egyébként törvényellenes lett volna.

– A másod- és harmadrendű vádlottak önkormányzati szükséglakást nem kaphattak volna, tekintettel arra, hogy 1988-tól 2004-ig már e szociális juttatásban részesültek és arról a pályázatuk benyújtását megelőző 10 éven belül pénzbeli térítés ellenében lemondtak – mondta Illés Attila ügyész.

PestiSracok facebook image

A kisebbségi vezető a tárgyaláson nem tett vallomást, a nyomozati szakban felvett kihallgatási jegyzőkönyvet a bíró olvasta fel. Eszerint a vádlott azzal védekezett, hogy a pénzt csak kölcsönkérte. „Kölcsönkértem azt az összeget, mert kocsit akartam venni. Meg is vettem 2013. január 31-én. A kölcsönt és 30 ezer forint kamatot ígértem, amit kifizettem. Kifizettem a teljes összeget és még 30 ezer forint kamatot is.”

A tárgyalás tanúk és szakértők meghallgatásával folytatódik, az ügyben elsőfokú ítélet az év végén várható.

Forrás: Hír TV

Fotó: infoesztergom.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!