Pesti Srácok

Közel ötvenmilliós csalást leplezett le a NAV

Közel ötvenmilliós csalást leplezett le a NAV

Nem mindennapi ügyet göngyölítettek fel a NAV nyomozói: egy szegedi férfi Seychelle-szigeteken átívelő üzlettel próbálta kimenteni cége vagyontárgyai közül a társaság Balaton parti és szegedi ingatlanjait; ezért akár öt évig terjedő szabadságvesztést is kaphat - közölte az adóhatóság a honlapján.

A szegedi férfi a gyanú szerint egy főként takarmánybúza kereskedelemmel foglalkozó céget irányított, annak a tulajdonában volt egy szegedi és egy Balaton parti ingatlan. A kft. nevében olyan szerződést kötöttek, amely szerint csaknem 200 millió forint értékű repcemagot szállítanak szűk két hónap alatt egy Seychelle-szigeteken bejegyzett cégnek. A teljesítés meghiúsulása esetére 3-25 százalékig terjedő kötbért kötöttek ki.

Mivel a kft. csak takarmánybúzával kereskedett, repcemaggal nem rendelkezett, sőt nem is vásárolt, a szerződést nem tudta teljesíteni. Így életbe léphetett a szerződés kötbérre vonatkozó passzusa, amelyből a legmagasabb százalékot határozták meg. A magyar cégnek a teljesítés elmaradása miatt így több mint 46 millió forintos kötbért kellett fizetnie a külföldinek.

PestiSracok facebook image

Az offshore cég a követeléséhez fűződő jogait egy dollárért adta tovább egy másik, a férfihez köthető offshore cégnek, majd engedményezte a felesége nevén lévő magyar kft.-re. Mivel pénzzel nem rendelkezett, ingatlanjait adta tartozása fejében. Ezzel a kis csavarral az ingatlanok végül a családban maradtak.

Az ingatlanokat eredetileg birtokló gazdasági társaság időközben adó- és egyéb tartozásokat halmozott fel, és mivel vagyona nem volt, felszámolás alá került. A nyomozás feltárta, hogy a szóban forgó összes szerződés színlelt szerződés, és a férfinek az volt a célja, hogy az ingatlanokat kivonja a kft. vagyontárgyai közül. A furfangos üzlet azonban megbukott, a pénzügyi nyomozók a 40 millió forint értékű ingatlanokat zárolták, ennek köszönhetően a hitelezői igények teljes mértékben megtérülhetnek.

Az ügyben a pénzügyi nyomozók vádemelési javaslattal élnek a Szegedi Járási Ügyészségnél. A csődbűncselekmény és számvitel rendjének megsértése megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként kihallgatott férfivel szemben a törvény akár öt évig terjedő szabadságvesztés kiszabását is lehetővé teszi - ismerteti az adóhatóság.

Forrás: Index.hu

Fotó: napiaszonline.hu

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.