Pesti Srácok

Engedélyezhetik a vérfertőzést Németországban

null

A Német Etikai Tanács szerint a kormánynak el kell gondolkoznia a vérfertőző kapcsolatok dekriminalizálásán. A tanácsadó testület minderről azután nyilatkozott, miután hosszan foglalkoztak egy még 2012-ben történt esettel, ahol három év letöltendő börtönbüntetésre ítéltek egy férfit, aki a testvérével létesített szexuális kapcsolatot. A Patrick S. nevű lipcsei férfi és testvére, Susan K. az iratok tanúsága szerint felnőttként találkozott először: szerelembe estek, összeházasodtak és négy gyermekük született, akik közül kettő súlyosan fogyatékos.

Miután kiderült, Patrick és Susan valójában testvérek, a férfi ellen bírósági eljárás indult, melynek végén három év letöltendő börtönbüntetést kapott. Családja szétszakadt: a hatóságok ugyanis elvették a szülőktől a gyerekek felügyeleti jogát. A szigorú ítéletet később a strasbourgi Emberi Jogi Bíróság is helybenhagyta.

Ezzel szemben a Német Etikai Tanács most arra jutott, hogy a bíróság hibázott, ugyanis nem hivatkozhatott volna arra, hogy a vérfertőző kapcsolatokból származó gyerekeknél nagyobb a fogyatékosság esélye. A tanács véleménye szerint ez a lehetőség ugyanis más párokban esetében is éppúgy fennáll, esetükben mégsem akadálya a legális kapcsolatnak.

PestiSracok facebook image

A 26-tagú, neves tudósokból, orvosokból, teológusokból és ügyvédekből álló Német Etikai Tanács szerdán épp ezért azt javasolta a kormánynak, hogy mérlegelje a vérfertőző kapcsolatok dekriminalizálását. Kiadott határozatukban megemlítik, hogy vérfertőző kapcsolatra – ami a legtöbb európai országban büntetendő – a nyugati országokban elszórtan van csak példa, az érintettek ennek ellenére kivétel nélkül nehéz helyzetben találhatják magukat: egyrészt a várható büntetés miatt, másrészt azért, mert életük végéig megbélyegzik majd őket érzelmeik miatt.

A tanács határozatában kijelentette, véleményük szerint a vérfertőző kapcsolat beleegyező felnőttek között olyan alapjog, amely felülírja a család védelmének absztrakt jogát – tudósított a brit Telegraph.

Forrás: Hír24.hu

Fotó: maszol.ro

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.