Pesti Srácok

MSZP-s kampányfőnök: "a választópolgárok nem gondolkodó lények"

MSZP-s kampányfőnök: "a választópolgárok nem gondolkodó lények"

„Egységsugarú síkidomnak” nevezte a választókat Kőrös Péter, a XVIII. kerületi MSZP kampányfőnöke és frakcióvezetője, egy a Hír TV birtokába került hangfelvételen. Szerinte a választópolgárok nem gondolkodó lények.

„Mert nekünk Te vagy a fontos!” - a szocialista Kőrös Péter kampányszlogenje. Így akarja megnyerni a XVIII. kerületben, a Havanna lakótelepi választók bizalmát a Facebook-oldalán. Belső körökben azonban máshogy beszél a választókról a Hír Tv birtokába jutott hangfelvétel szerint. „A választót minek tekintjük: gondolkodó lénynek vagy egységsugarú síkidomnak? Szerintem az utóbbinak kell” – fogalmaz a felvételen. Kőrös Péter a Hír TV kérdésére először tagadta, hogy így nevezte a választóit, arra hivatkozott: kampányértekezleten rövidítéseket szoktak használni.

„A választási kampányban vannak szlogenek és a kampányszakemberek szoktak leegyszerűsítő jelzőket használni arra, hogy hogyan is jellemzik a mai választópolgári magatartást, ilyen típusú jelzők biztosan elhangzanak kampányértekezleten. Ezek kifejezetten munka jellegű megszólítások” - magyarázta a képviselőjelölt. Kőrös az MSZP kerületi frakcióvezetője és kampányfőnöke is. Korábban ő irányította a fővárosi szocialisták elnökének, Kunhalmi Ágnesnek a kampányát, és a csaknem félmilliárdot külföldre menekítő Simon Gábor csapatát is erősítette.

PestiSracok facebook image

Kőrös Péternek nem ez az első kínos ügye. Képviselőjelöltként szeptember 4-én vették nyilvántartásba, de két nappal később, az ő nevére szóló, sorszámozott ajánlóívet talált fideszes kihívója a saját postaládájában. Kiss Róbert szerint ez egy eredetinek tűnő, de jó minőségű fénymásolat, azaz hamisítvány volt. „Meglepetés nem ért engem, hiszen a szocialisták azon munkálkodtak a közelmúltban is - tudunk erre nyilvánvalóan eseteket sorolni -, hogy becsapják a választókat” - mondta el Kiss Róbert. A fénymásolt aláírásgyűjtő ív ügyében Kiss Róbert a helyi választási bizottságához fordult, a testület pedig feljelentést tett az ügyben. A fideszes jelölt a hangfelvételt egyelőre nem akarta kommentálni.

Forrás: Hír TV

Fotó: bp18.hu

Ajánljuk még

Kós Hubert és Gulyás Michelle lett 2024-ben az Év Sportolója Magyarországon! - Az Életműdíjat Bölöni László vehette át!

Exkluzív 2025 január 13.
Lezajlott az Év Sportolója Gála a Magyar Állami Operaházban, amely a 67. ilyen választás volt a magyar sport történetében. A győztesek kiléte ezúttal is többesélyes volt, hiszen a tavalyi év olimpiai év volt, amelynek során nagyszerű sikereket szállított a magyar sport. Ennek eredményeként minden kategóriában számos jelölt bizonyult méltónak a rendkívül rangos elismerésre. Az Év Férfi Sportolója ezúttal Kós Hubert olimpiai bajnok úszó, az Év Női Sportolója pedig Gulyás Michelle olimpiai bajnok öttusázó lett.

Nincs kezelhetetlen gyerek, csak meg kell tanulnunk nevelni – PS-interjú Beszédes Henrietta gyermeknevelés-specialistával

Exkluzív 2021 december 29.
Nem vagy rossz anya, és nincs olyan, hogy kezelhetetlen gyerek – vallja Beszédes Henrietta gyermeknevelési specialista. A kétgyermekes fiatal édesanya egészen új szemléletmóddal dönti le a sztereotípiákat és győz meg arról, hogy minden sokkal egyszerűbb a megoldás gyermeknevelési nehézségeinkre, mint eddig hittük. A legfőbb probléma, hogy senki sem mondja meg, tanítja meg, hogyan kell gyermeket nevelni, mi egyáltalán az, hogy nevelés – azt hisszük, ennek ösztönből kell jönnie. Találunk ugyan garmadával könyveket nevesebbnél nevesebb gyermekpszichológusok, szakemberek tollából, csak éppen a gyakorlatban valahogy nem úgy működnek a dolgok. Jön a patthelyzet, a mindennapos harcok és az önvád: nekem ez nem megy, rossz anya vagyok. Az sem túl nagy segítség, hogy oly könnyen ragasztanak bélyegeket a gyermekekre, mondják ki speciális nevelési igényűnek, nehezen kezelhetőnek, mert egyszerűen nem illik bele az átlagosba, a megszokottba, mert valamiért más. A megélt és ránk zúdított problémák özönében aztán a legfontosabbra figyelünk egyre kevésbé: hogy ki is az a gyermek, akit nevelünk, mit gondol, mit akar és miért, mi az, amitől egyedi, amitől különleges. Beszédes Henrietta szerint éppen ez lenne a lényeg és a kulcs az egyszerű neveléshez: látni, érteni és kibontakozni hagyni azt a másik emberi lényt, aki ránk bízta az életét, de attól az még az övé. Heni televíziós riporterből lett gyermeknevelési specialista. Édesanyaként és kommunikációs szakemberként jött rá, hogy a nevelés legfőbb eszköze pontosan az, amit a munkájában nap mint alkalmaz: a kommunikáció, a megértés és együttműködés.

Bűnismétlésbe bukhat bele a Fortress-es álbróker – Ezúttal saját ügyvédjét és a Duna Plaza eladóit húzta le

Exkluzív 2023 október 19.
Újabb károsultak tettek feljelentést a hírhedt Fortress-es Sz. Zsolt ellen (korábbi nevén F.-Sz. Zsolt), aki 2012 és 2014 között a vád szerint tízmilliárd forinttal károsított meg több mint kétezer embert. Bár jogi játszmák által akár még 20 évig elhúzódhat évek óta tartó büntetőpere, most mégis visszakerülhet a rácsok mögé, annak ellenére, hogy már leülte előzetesben a törvény által meghatározott felső határt, a három évet. Azok a károsultak, akik a PestiSrácok.hu-nál jelentkeztek és büntetőfeljelentést is tettek a rendőrségen, egytől egyig új átvertek: mindegyiküket az idei évben rövidítette meg a férfi több millióval. Ezt pedig úgy hívják: bűnismétlés, ami a kényszerintézkedések elrendelésének egyik különös feltétele.