Pesti Srácok

Nem nyomoz a rendőrség Mészáros Lőrinc ügyében

null

Nem indított eljárást a rendőrség a szabálytalanul vezető Mészáros Lőrinc ügyében - derül ki Pintér Sándornak egy írásbeli kérdésre adott válaszából.

Bár korábban a Népszava azt írta, hogy a rendőrség vizsgálja a Mészáros Lőrinc felcsúti polgármester közlekedési szabálysértéséről készült RTL Klub által készített felvételt, Pintér Sándor belügyminiszter Szabó Szabolcs Együtt-PM-es képviselő kérdésére válaszolva azt írta, a rendőrség nem indít eljárást.

A felcsúti polgármester az RTL Klub kamerái előtt egy műútról lehajtva átlépte a záróvonalat, és nem volt becsatolva a biztonsági öve sem, miután pedig a felvételt elküldték a rendőrségnek, a Bicskei Rendőrkapitányság azt közölte, hogy vizsgálja az ügyet.

PestiSracok facebook image

Pintér azonban most azt közölte, hogy miután a rendőrség nem tapasztalta és nem dokumentálta közvetlenül az esetet, ezért hivatalból nem indíthatnak sem szabálysértési, sem közigazgatási eljárást.

Ha viszont valaki a élelmezett jogsértést a rendőrség tudomására hozza, akkor megvizsgálják, hogy annak elbírálása a rendőrség hatáskörébe tartozik-e , és ha igen, akkor megteszik a szükséges intézkedéseket.

Forrás: hvg.hu

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.