Pesti Srácok

Norvég civil alap - kormány: Az Európai Bizottság nem szól az ügybe

Norvég civil alap - kormány: Az Európai Bizottság nem szól az ügybe

Az Ökotárs Alapítvány és a norvég civil alapból részesülő civil szervezetek, valamint a magyar kormány viszonyát az Európai Bizottság nem akarja kommentálni - írja az EU Observer alapján a HVG.

Cezary Lewanowicz, az Európai Bizottság szóvivője azt mondta, az EB nem tud beleavatkozni vagy beleszólni abba, hogy mi történik Budapesten a civil szervezetekkel, mert ezeket a szervezeteket Norvégia finanszírozza. Mint köztudott, Norvégia nem tagja az Európai Uniónak.

"Nem tudunk semmilyen konkrét álláspontot képviselni ebben a kérdésben" - mondta a szóvivő.

PestiSracok facebook image

A DK az Európai Bizottsághoz fordul

A Demokratikus Koalíció (DK) az Európai Bizottsághoz fordul az Ökotárs Alapítvány elleni hatósági akció miatt. Az ellenzéki párt csütörtökön azt közölte az MTI-vel, hogy álláspontjuk szerint a Norvég Civil Alapot kezelő civil szervezetek vizsgálatának, vezetőik "alaptalan feljelentésének" a magyar emberek jogaiért fellépő és a kormányzati korrupció ellen küzdő független szervezetek elhallgattatása a célja.

A DK európai parlamenti képviselői - Niedermüller Péter és Molnár Csaba - írásbeli kérdésben fordulnak az Európai Bizottsághoz, s arra várnak választ, hogy "a civil szervezetek vegzálása nem sérti-e a Norvégia és az EU közötti megállapodást, illetve nem megy-e szembe az Európa Tanács Magyarország által is elfogadott egyezményeivel".

HVG / Observer / MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!