Pesti Srácok

Schiffer: nevetséges ez a totális dilettantizmus

Schiffer: nevetséges ez a totális dilettantizmus

Schiffer András nevetségesnek nevezte, hogy miután Falus Ferenc hétfőn visszalépett a főpolgármester-jelöltségtől, azok a baloldali pártok, amelyek támogatói voltak, Bokros Lajos, a Modern Magyarország Mozgalom (MoMa) főpolgármester-jelöltje mellett álltak ki.

Az LMP társelnöke erről egy budapesti sajtótájékoztatón beszélt újságírói kérdésre. Schiffer András hangsúlyozta, hogy Bokros Lajos EP-képviselőként öt évet töltött egy euroszkeptikus, konzervatív frakcióban. Bokros Lajos egy korábbi, a parlamenti választás előtt megjelent plakátja kapcsán, amelynek "Eleged van, de nem vagy balos" volt a felirata, Schiffer András azt mondta, ha valakinek ma elege van, budapesti és baloldali, annak egyetlen lehetősége van: Csárdi Antalt, az LMP főpolgármester-jelöltjét támogatni. Megjegyezte, nem ismerik Bokros Lajos konkrét terveit, de feltételezi, hogy nem áll távol tőle a közszolgáltatások privatizálása.

A baloldali pártokra utalva az LMP-s politikus úgy fogalmazott, szánalmas, amit hónapok óta folytatnak. Azt már tudják, hogy ezek a politikai erők mit képesek felmutatni "ármánykodásban, árulásban, hatalomtechnikában", de arról keveset árultak el, hogy mit kívánnak tenni Budapesttel, bár "azt természetesen tudjuk, hogy mit műveltek 2010 előtt" - mondta Schiffer András, aki szerint valószínűleg a "totális dilettantizmus" áll a mögött, hogy két héttel az önkormányzati választások előtt cserélik le a főpolgármester-jelöltjüket.

PestiSracok facebook image

MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!