Pesti Srácok

Új rendszerváltókra van szükség az MSZP régi politikusai szerint

null

Felhívással fordult a magyar baloldalhoz a Deák Ferenc Kör. A NOL.hu-n közzétett közlemény leszögezi: bebizonyosodott, hogy baloldali ellenzék minden kormányzati üldözés ellenére él, de a demokrácia helyreállításáért, a korrupt Orbán-rezsim leváltásáért sokkal többet kell tenni, és azt is egészen másképp.

A Deák Ferenc Kör csoportot az MSZP 21 ismert politikusa hozta létre a nyáron, az alapítók között olyan neveket találunk, mint Lendvai Ildikó, Szekeres Imre és Juhász Ferenc egykori pártvezető, a Békésben, illetve Szabolcsban jelenleg is megyei elnökként dolgozó Varga Zoltán és Veres János, valamit Tóth József, a XIII. kerület fölényesen újrázó polgármestere. Tagja több fiatal politikus is: Tüttő Kata és Lendvai Anna fővárosi képviselők, a székesfehérvári Márton Roland, valamint Braun Róbert marketingstratéga - emlékeztet az újság.

A Deák Ferenc Kör szerint az elmúlt évek kormányainak felelőssége nem azonos, de a leszakadást, a biztonság elvesztését, a kiábrándulást nem tudták megakadályozni, ezért új rendszerváltásra van szükség és új rendszerváltókra.

PestiSracok facebook image

Ezért a Deák Ferenc Kör az új, rendszerváltó politika érdekében azt javasolja, hogy "haladéktalanul kezdjük meg a garantált alapjövedelem bevezetésének előkészítését szolgáló társadalmi és szakmai vitát", továbbá "kezdeményezzük a "részvételi demokrácia" új formáit, hogy az állampolgárok ne csak négy-öt évenként a választásokon, hanem folyamatosan részesei legyenek a fontos döntéseknek".

A Deák Ferenc Kör javaslatai közé tartozik továbbá, hogy szerveződjenek hálózatba a kormánytól független intézmények, közösségek, kontrollszervezetek, tudományos és kulturális műhelyek, önsegélyző és másokat segítő csoportok.

Forrás: NOL.hu