Pesti Srácok

Állami garancia a hármas metróhoz

Állami garancia a hármas metróhoz

A legfrissebb Magyar Közlönyben megjelentek szerint a kormány felelősséget érez a biztonságos fővárosi közlekedésért, ezért kezességet vállal a hármas metró felújításához kapcsolódóan. A Fővárosi Önkormányzatnak a hármas metró felújításával kapcsolatos kiadásaiból legfeljebb 60 milliárd forintra ad garanciát.

A pénz tehát nem célzottan az elöregedett kocsikra, hanem a vonal egésze megfiatalítására költhető. A legrosszabb állapotú sínek cseréje már egyébként is folyamatos a hétvégeket, de ennél sokkal több minden szorul felújításra. A járművek igen rossz állapotúak, gyakoriak a meghibásodások. A legrosszabb szerelvényeket a BKV már kivonta a forgalomból, amikor a metró kettes vonalára megérkeztek az új, francia Metropolisok, így felszabadultak olyan metróvonatok, amelyek közül a jobb állapotúakat át lehetett irányítani a hármas vonalra.

Az önkormányzat korábbi döntése értelmében a járműpark megújítása a meglévő kocsik rekonstrukciója, nem pedig újakra cserélése formájában fog történni. Egyes szakértők kétségbe vonják, hogy valóban ez a jó megoldás, és nem a kicsit többe kerülő, de új szerelvények beszerzése helyett. Egészen a közelmúltig terítéken volt a vonal káposztásmegyeri meghosszabbításának, és új végpontjánál egy intermodális közlekedési csomópont kialakításának lehetősége is. A meghosszabbítás terve azonban visszakerült a fiókba, vélhetőleg pénzügyi okokból, enélkül pedig az intermodális központ sem alakítható ki.

PestiSracok facebook image

Forrás: vg.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!