Pesti Srácok

Kommunistának tartja magát a CCCP-s tüntetésvezér

Kommunistának tartja magát a CCCP-s tüntetésvezér

A hétfő esti budapesti, Közfelháborodás Napjának nevezett tüntetés egyik szónoka, Kiss Soma Ábrahám CCCP feliratú pulóverben szónokolt. Az Indexnek bevallotta, hogy tényleg kommunista, bár a sztálinizmust elítéli.

Az Index tüntetésről szól riportjában arról olvashatunk: Kiss Soma Ábrahám a Szovjetunióra utaló CCCP feliratú pulóverben beszélt az uniós és norvég zászlókat lengető tiltakozó embereknek a hétfő esti budapesti, Kossuth téri tüntetésen. Kiss az Indexnek ezt azzal magyarázta, hogy ez egy belső poén, amellyel a polgári barátainak üzent. A szónok a portálnak elmondta: a barátaitól is sorra kapja a gyalázkodó visszajelzéseket, így elképzelhetőnek tartja, hogy „kicsit erős volt” a CCCP pulóver.

Ugyanakkor az Indexnek elárulta: máskor is újra felvenné bátran az CCCP-pulóvert. Kiss önmagát egyébként tényleg kommunistának vallja, de ezzel egyedül van a tüntetés szervezői között. Viszont azt hozzátette: elítéli és megveti a sztálinizmust.

PestiSracok facebook image

Fotó: origo.hu

Ajánljuk még

Pákh Imre a PS-nek: „Kimentem a szüleim sírjához és megesküdtem, hogy a turul újra visszaszáll” (Videó)

Exkluzív 2022 október 21.
Nem a várárokban fekszik, hanem a munkácsi múzeum egyik termében, ponyvával letakarva őrzik az október 13-án a várfokon álló obeliszkről barbár módon levágott turulmadár darabjait – tudta meg a PestiSrácok.hu Pákh Imrétől, aki lapunknak azt mondta: nem nyugszik, míg vissza nem kerül rendeltetési helyére a magyarok eredetét, Kárpát-medencei ezeréves múltját szimbolizáló szobor. A New Yorkban élő magyar üzletember Kárpátaljáról, Munkácsról származik. Édesapja, Pákh Sándor élete egyik legfőbb küldetésének tekintette a munkácsi vár felújítását és a csehszlovákok által 1924-ben ledöntött turul helyreállítását. A vár felújítását és a 25 méter magas obeliszk, rajta a turul elkészítését és felállítását is a Pákh család finanszírozta. Pákh Imrét akkor az ukrán államfő ki is tüntette a kulturális értékmentésért, sőt, mi több, az akkori polgármester díszpolgári címet is adományozott neki. 14 évre rá, 2022 október 13-án másodjára is ledöntötték a turulmaradat. „Aznap kimentem a temetőbe a szüleim sírjához és megesküdtem, hogy újra visszaszáll a turul” – mondta lapunknak Pákh Imre, aki, mint cikkünkből megtudják, nagy valószínűséggel a szobor és az obeliszk jogos tulajdonosa lehet. A szobordöntés számtalan jogsértés lehetőségét felveti, az üzletember mégis a probléma igencsak gáláns megoldását javasolja és magyar jogászokkal vág neki a turul megmentésének.