Pesti Srácok

Százszoros gyógyszeradag lehetett a hummeres gázoló vérében

Százszoros gyógyszeradag lehetett a hummeres gázoló vérében

Kenéz Imre elgázolásának évfordulójára időzítette öngyilkosságát Thomas Robert Bindberger – írja a Délmagyarország. A lap úgy tudja, a toxikológiai vizsgálat nagy dózisú nyugtatót mutatott ki az októberben elhunyt gázoló vérében.

A szegedi napilap a börtönben elhunyt osztrák férfi ügyét jól ismerő, de az érintettség és a lehetséges szankciók miatt neve elhallgatását kérő forrásra hivatkozva arról számolt be, hogy a fogvatartottnak egy osztrák szakorvos javaslatára írtak fel nyugtatót. Egyhavi adagot ugyanis a börtön engedélyével magánál tarthatott.

A toxikológiai vizsgálat ennek hatóanyagát mutatta ki elhunyt vérében, mégpedig a normál dózis százszorosát. A férfi három hónapig gyűjtögethette a pirulákat, jóval a szeptemberi ítélethirdetés előtt eltervezhette az öngyilkosságot.

PestiSracok facebook image

A fogvatartott október 10-i halála után átkutatták celláját, ahol egy naplót találtak. Az osztrák gázoló arról írt, hogy öngyilkosságát Kenéz Imre halálának második évfordulójára tervezte.

Forrás: Délmagyarország

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!