Pesti Srácok

Heti Válasz: törvénytelenül juthatott milliárdokhoz a Gyurcsány-csapat

Heti Válasz: törvénytelenül juthatott milliárdokhoz a Gyurcsány-csapat
Mindent túlélni. A képen: Gyurcsány Ferenc KISZ-vezér - Fotó: MTI archív

A rendszerváltás utáni 25. esztendő sem hozta meg az állampárti múlt lezárásának, eltörlésének vagy történelemmé „szépülésének” élményét. Sőt, csak a minap került a Heti Válasz birtokába az a Fővárosi Törvényszéknek címzett novemberi dokumentum, melyben a még létező Magyar Demokratikus Ifjúsági Szövetség (Demisz) képviselője, Takács István elismeri: szervezete nem jogutódja a Magyar Kommunista Ifjúsági Szövetségnek (KISZ).

A nyilatkozat annak a pernek az iratai között lelhető fel, amelyet az ügyészség tavaly indított a Demisz megszüntetéséért. És nem kevesebbet jelent, mint hogy az 1989-ben bő hárommilliárd forintra értékelt KISZ-vagyonnak (benne 77 ingatlannal) az államra kellett volna szállnia, nem pedig a Demisz-elitre, azaz a mostanság már a Demokratikus Koalíciót menedzselő Gyurcsány Ferencre, Varju Lászlóra, valamint a Kulcsár-ügyből ismert szocialista Karl Imrére és társaikra.

Gyurcsány ugyan formálisan hamar búcsút intett a Demisznek, ám mégis a csapat tagja maradt: a Demisz nevében Karl Imre 1993-ban az ő Altus Rt.-jét bízta meg az Ezermester Úttörővállalat végelszámolásával. Cikkünkből az is kiderül, hogy az MSZP ugyancsak bírói „műhiba” következtében vált jogi személlyé és papíron a Magyar Szocialista Munkáspárt (MSZMP) jogutódjává.

PestiSracok facebook image

Fletó lenyúlt egy lakást

Egy 1989-es Gyurcsány-interjúból ráadásul az is kiderült, hogy a DK elnöke úgy hagyta ott a KISZ utódszervezetét, a Demiszt, hogy az onnét kapott lakást megtartotta.

Ifjúsági Magazin: Nem tartasz attól, hogy hiteledet megkérdőjelezi az etikátlanság vádja? Eszerint egzisztenciális előnyt kovácsoltál az alelnökségből, majd bedobtad a törülközőt…

GY. F: A Fővárosi Tanács rendelkezési keretéből kaptam lakást, s ez a lemondás után nagy port kavart a Demiszben. Sokat töprengtem, s úgy döntöttem, nem adom vissza a lakást, csak akkor, ha ez válik a politikai viták középpontjává. Ha ettől valaki boldog lesz ebben az országban, visszaadom.

Forrás: Válasz.hu/Mandiner

Fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!