Pesti Srácok

Szent István Intelmeire figyelmeztette Orbánt Goodfriend

Szent István Intelmeire figyelmeztette Orbánt Goodfriend

Ebéd közben az amerikai ügyvivő Szent István Intelmeiről beszélgetett, amelyben az államalapító egyebek mellett azt írja: "Egynyelvű és egyszokású királyság gyönge és törékeny." Orbán Viktor vasárnap azt mondta, a gazdasági bevándorlás rossz dolog, csak bajt és veszedelmet hoz az európai emberre.

Szent István intelmeit tette közzé Twitter-oldalán André Goodfriend, az amerikai nagykövetség budapesti ügyvivője hétfőn. "Ebéd közben – írta Goodfriend – sok más mellett Szent István azon Intelméről beszélgettünk, amelyben a sokféleséget dicsérte."

Az ügyvivő által belinkelt Intelmek hatodik pontja a külföldiek befogadásáról és a telepesek ellátásáról szól. "A telepesek különböző országokból jönnek, tehát különböző nyelvet és szokásokat, különféle tudományt és fegyvereket hoznak magukkal, melyek mind a királyi udvart díszítik és teszik naggyá, egyben elrettentik némely idegenek arcátlanságát. Egynyelvű és egyszokású királyság gyönge és törékeny" – írta az államalapító. Goodfriend emellett hivatkozott II. János Pál pápa magyaroknak írt levelére is, amelyet az egyházfő 2000 augusztusában, a millennium alkalmából írt.

PestiSracok facebook image

Bár André Goodfriend nem nevesíti, valószínű, hogy az ügyvivő Orbán Viktor vasárnapi nyilatkozatára is reagált, amelyben a miniszterelnök azt mondta, szerinte a gazdasági bevándorlás rossz, ezért a hazájukat gazdasági okokból otthagyóknak Magyarország nem tud menedéket nyújtani. "A gazdasági bevándorlás rossz dolog Európában, nem szabad úgy tekinteni rá, mintha annak bármi haszna is lenne, mert csak bajt és veszedelmet hoz az európai emberre, ezért a bevándorlást meg kell állítani, ez a magyar álláspont" – mondta nem sokkal az után, hogy Párizsban sok más európai vezető társaságában részt vett az óriási terrorizmusellenes meneten.

Forrás: hvg.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!