Pesti Srácok

A Fideszen belüli pozícióharcokról beszélt Navracsics Tibor

A Fideszen belüli pozícióharcokról beszélt Navracsics Tibor

A Fideszen belüli furkálódásokról és háborúról is beszélt a Heti Válasznak adott interjújában Navracsics Tibor EU-biztos, volt közigazgatási és igazságügyi miniszter.

A Fidesz-tábor belső tagoltsága nem abban nyilvánult meg, hogy a párton belül a "puhák" és "öregek" a perifériára szorultak, hanem inkább abban, hogy míg korábban a Fideszben nem fúrták egymást a politikusok, némelyek ezt ma előszeretettel megteszik, személyes ambíciótól hajtva minden eszközt, például a média nyilvánosságát is felhasználva – mondta a Heti Válasznak adott interjújában Navracsics Tibor.

A volt közigazgatási és igazságügyi miniszter szerint a bajtársiasság a háttérbe szorult, ami elszomorítja, és a közös ügyről, a polgári Magyarországról kevesebb szó esik és kevesebbet is cselekednek annak szellemében. Navracsics szerint ebben szerepe lehet annak is, hogy "az ellenfél nagyon legyengült, és alig látszik".

PestiSracok facebook image

Viszont előnye is van szerinte az új helyzetnek, mert már senki sem hiszi, hogy a jobboldal kaszárnyában éli az életét, mindenki vezényszóra emeli a lábát. "Ellenben a belső feszültségek miatt magyarázkodnunk kell" – tette hozzá.

Az interjút készítő Borókai Gábor főszerkesztő és lapigazgató felvetésére, miszerint megállíthatatlan-e a tábor szétesése, Navracsics úgy reagált, minden megállítható, ami embereken múlik. Hozzátette, ez pedig elsősorban azon múlik, hogy "vezető politikusaink a közösségépítés pozitív hatásaiban hisznek, vagy az egyéni karrier építésében".

Navracsics szerint szervezetileg közelebb lehetnek a polgári Magyarországhoz ma, mint 2002-ben, a választások elvesztése előtt, "de lelkileg biztosan távolodunk tőle". Annak, hogy a jobboldali integráció lelki tartalmú és pozitív, illetve a tábor tagjainak nem csak racionális okok miatt van közük, egymáshoz Navracsics szerint most nincs vége, "de a törésvonalak már immár a külső falon is megjelentek".

Forrás: hvg.hu/Heti Válasz

Fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!