Pesti Srácok

Habony vezetésével épül ki az új, Simicska-mentes médiabirodalom

null

A Simicska–Orbán-harc legfeljebb ráerősít arra a törekvésünkre, hogy új eszközrendszer kell. A párt körüli médiaportfólió elavult, 2018-ban már esélyünk sem volna győzni, ha továbbra is egy nyomtatott napilap tematizációs képességére alapoznánk − idéz a friss Heti Válasz egy névtelenül nyilatkozó politikust a Fidesz-vezérkarból. A lap Újraosztják a lapokat című cikkéből kiderül, hogy az új M1-nél nincsenek nézettségi elvárások, csak annyi a dolga, hogy azt és úgy mondja, ahogy a kormány akarja. Az új, Simicska-mentes sajtóbirodalom Habony Árpád és Győri Tibor, a miniszterelnök másik fontos tanácsadójának vezetésével fog kiépülni, míg „a hagyományos hírfogyasztók megtartása a Magyar Nemzettől távozott Liszkay Gábor feladata lesz".

A HV értesülései szerint az új médiaholdinghoz tartozik majd egy közéleti véleményportál −Via.hu −, ami „a Jobbikhoz pártolt korábbi Fidesz-szavazók visszacsábítására is alkalmas lehet". Ezzel kapcsolatban a via.hu domain, illetve az egy hónappal ezelőtt alapított Via.hu Médiaügynökség és Produkciós Iroda Kft. tulajdonosa, Csúri Ákos újságíró csak annyit mondott a lapnak, hogy befektetőkkel tárgyal, nagy tervei vannak. A Heti Válasz úgy tudja, szerzőként Torkos Matild és Bayer Zsolt is feltűnik majd.

Emellett terveznek egy ingyenes félbulvár hetilapot − amilyen például a Helyi Téma volt −, egy rádiót, illetve egy üzleti hírportált, ami a Napi Gazdaság stábjára épülne. A gazdasági napilapot pedig a volt Magyar Nemzet főszerkesztő Liszkay Gábor venné át, aki egyfajta ellen-Nemzetet hozna létre belőle, politikai, gazdasági és sporttémákkal. Ebben pedig a Magyar Nemzet újságíróira számítana leginkább.

PestiSracok facebook image

Forrás: Index.hu

Fotó: Index.hu

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.