Pesti Srácok

Varsóban tárgyalt Cameron – a lengyelek ellenzik a brit kapuzárást

Varsóban tárgyalt Cameron – a lengyelek ellenzik a brit kapuzárást

Lengyelország ellenzi az Európai Unión belüli szabad munkaerő-áramlás korlátozására irányuló brit törekvéseket – szögezte le Ewa Kopacz lengyel miniszterelnök azon a munkareggelin, melyen péntek reggel David Cameront brit kormányfővel tárgyalt.

Az Egyesült Királyságban népes lengyel közösség él. Nagy-Britannia az utóbbi években a lengyel megélhetési kivándorlás egyik leggyakoribb célja, jelenleg mintegy 650 ezer lengyel él ott. Ennek köszönhetően a találkozó előtt megszólaló Rafal Trzaskowski, a lengyel külügyi tárca uniós ügyekért felelős miniszterhelyettese szerint a tárgyalások nem lesznek zökkenőmentesek. Mint mondta Lengyelország „nem egyezik bele a lengyeleket hátrányos helyzetbe hozó megoldásokba”.

Cameron európai körútja második napján érkezett a lengyel fővárosba, ahol a brit EU-tagság sorsáról döntő népszavazás tervéről, illetve az EU reformjáról – ezen belül a szabad munkaerő-áramlás korlátozásának lehetőségéről - egyeztetett. A lengyel miniszterelnöki hivatal közleménye szerint az ukrán válság és az Európai Tanács által kilátásba helyezett bevándorlási kvóták kérdései is napirenden voltak. A két kormányfő nem tartott sajtóértekezletet.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI

Fotó: wiadomosci.dziennik.pl

Ajánljuk még

Évek óta nyomasztanak bennünket a Birodalom tényellenőrei, de a Századvég most visszavág nekik (Polbeat-videó)

‎Polbeat 2025 március 14.
Egyfajta kifordított A Birodalom visszavágnak lehetünk szemtanúi, hiszen a Századvég új Tényellenőr.hu-ja épp a birodalomnak vág vissza - vezette fel a legutóbbi Polbeat-beszélgetést Huth Gergely, aki Both Hunort, az új elemző csapat és internetes portál vezetőjét, illetve Béky Zoltánt, a Századvég vezető jogászát kérdezte, Stefka István közreműködésével. Both elmagyarázta: a globalista erők épphogy az álhírek terjesztéséhez használják a fizetett "tényellenőr csapataikat" és elég nagy sikerrel jártak világszerte a negatív kampányaikkal, hangulatkeltéseikkel. E fegyverük kifejezetten a nemzeti szuverenitás megtámadására irányult, de "most ellenük fordítjuk azt."

Mitől lesz valaki jobboldaliként a kiegyezés híve? – A Magyar Patrióták elnöke volt a Polbeat vendége

‎Polbeat 2023 április 13.
A magyarság szegletköveiből nem lehet csemegézni, azokat együtt kell vállalni, ha valaki közénk akar tartozni – mondta Hetzmann Róbert, a Magyar Patrióták Közösségének elnöke a Polbeat múlt heti adásában. Huth Gergely és Stefka István a karakán nemzeti közösség vezetőjével arról is beszélgetett, hogy mi a nemzeti maximum, mitől lesz valaki valódi patrióta? A műsorban kiderült az is, hogy a háborús válságból adódó megszorítások itthon nagyobb mértékben érintik a valóban nemzeti civileket, mint a liberálisabb jobboldaliakat, a párbeszéd és a kiegyezés híveit, ami szomorú következményekkel jár. A Magyar Patrióták például kénytelenek voltak felszámolni irodájukat és elbocsátani munkatársaikat.