Faképnél hagyta az IMF a görögöket

A tárgyalások nem jártak eredménnyel, így a Nemzetközi Valutaalap (IMF) csütörtökön bejelentette: megszakítják a tárgyalásokat Görögországgal.
Megszakította a tárgyalásokat a Nemzetközi Valutaalap (IMF) Görögországgal, mert a tárgyalások eddig nem jártak eredménnyel. Görögországnak meg kell állapodnia hitelezőivel - az Európai Bizottsággal, az EKB-val és a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) - még azelőtt, hogy június végén lejár az a jelenleg érvényes mentőcsomag, amelyből a mediterrán ország teljesíti fizetési kötelezettségeit.
Alekszisz Ciprasz görög kormányfő csütörtökön Brüsszelben tárgyal Jean-Claude Junckerrel, az Európai Bizottság elnökével. A tárgyalások elakadtak, mert az athéni kormány nem hajlandó teljesíteni a nemzetközi hitelezőknek azt a követelését, hogy csökkentse a nyugdíjakat, és hajtson végre több népszerűtlen változtatást a munkaerő-piacon.

Forrás: hvg.hu
Fotó. atv.hu